CHP Kırşehir’den Kurultay Çağrısı - Kozmopolitik

 CHP Kırşehir’den Kurultay Çağrısı

Kırşehir’den CHP'de 4 kurultay delegesinden 3’ünün kurultay için imza attığı belirtiliyor.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırşehir Kadın Kolları Başkanı ve Kurultay Delegesi Nejla Yenidünya Kırşehir il örgütü, taban, halk ve üyelerinin CHP'de köklü bir değişimden yana olduklarını ortaya koyduğunu belirtti.

Yenidünya, yaptığı yazılı açıklamada, 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimi'nde, CHP'nin Kırşehir'de 16 yıl aradan sonra 1 milletvekili çıkarma başarısı gösterdiğini dile getirerek Muharrem İnce ile ciddi bir oy oranıyla artış yakalandığını belirtti.

Bu sonuçlarla CHP'nin Kırşehir'deki yarışta var olduğunu ortaya koyduğuna işaret eden Yenidünya , "Bu başarı ivmesini devam ettirilebilmek ve başarı çizgisini daha da yukarı çıkarabilmek adına Kırşehir il örgütü, taban, halk ve üyelerimiz CHP'de köklü bir değişimden yana olduklarını ortaya koymaktadır. Tabanın sesi ve beklentisine uygun olarak süratle bir olağanüstü kurultaya gidilmesi ve yerel seçimlere bu dinamizm ve heyecan içerisinde gidecek bir yapının süratle oluşturulması gerektiği yönündeki irademizi kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz." değerlendirmesini yaptı.

Kırşehir’den 4 Kurultay Delegesinden 3’ünün Kurultay için imzalarını atarak irade gösterdiği belirtildi.