CHP Necmettin Öğretmen İçin Yürüdü - Kozmopolitik

 CHP Necmettin Öğretmen İçin Yürüdü

Dersim'de CHP İl Başkanlığı'nca PKK tarafından öldürülen öğretmen Necmettin Yılmaz'ı anmak için yürüyüş düzenlendi.

Belediye önünden başlayan yürüyüşe, CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, milletvekilleri, Tunceli Valisi Tuncay Sonel, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, İl Jandarma Komutanı Albay Tekin Aktemur ve İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş de katıldı.

Yürüyüş sırasında sadece öldürülen öğretmen Necmlettin Yılmaz'ın fotoğrafları taşındı

CHP Tunceli İl Başkanlığı'nın PKK tarafından kaçırıldıktan sonra öldürülen öğretmen Necmettin Yılmaz'ı anmak ve terörü protesto etmek için düzenlediği, yürüyüş, saat 18.00 sıralarında başladı. Kent merkezinde Belediye binası önünde toplananlar, CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, milletvekilleri Tuncay Özkan, Muharrem İnce, Haluk Pekşen, Gürsel Erol, Gülay Yelekçi, Tunceli Valisi Tuncay Sonel, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Tunceli İl Jandarma Komutanı Albay Tekin Aktemur, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş ile birlikte yürüyüşe başladı.

Cemevine kadar yürüyen kalabalık ellerinde sadece Türk bayrakları ve öğretmen Necmettin Yılmaz'ın fotoğraflarını taşıdı ve sessiz bir yürüyüş gerçekleştirildi.

Yürüyüşe katılanlar yaklaşık yarım saat yürüdükten sonra öğretmen Necmettin Yılmaz'ın cenazesinin atıldığı Pülümür Çayı'na Gole Çeto Parkı'ndan karanfiller attı. CHP'lilerin düzenlediği yürüyüş için geniş güvenlik önlemleri alındı.