CHP Olağan Kongre Takvimini Revize Etti - Kozmopolitik

 CHP Olağan Kongre Takvimini Revize Etti

Cumhuriyet Halk Partisi’nin olağan kongre takviminde Adalet Kurultayı ve 10 günlük kurban bayramı nedeniyle değişiklik yapıldı.Alınan ikinci erteleme kararına göre, delege seçimlerinin başlangıç tarihi 10 Eylül’e, kongrelerin başlangıç tarihi ise 21 Ekim’e alındı.

Çanakkale’de Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve örgütlerimizin yoğun katılımı gerçekleştirilecek Adalet Kurultayı ve 10 günlük Kurban Bayramı tatili sebebiyle takvimin yeniden düzenlenmesi yönünde Genel Merkezimize örgütlerimizden yoğun bir talep gelmiştir” denildi.

CHP Genel Merkezi, parti organlarına kongre ve delege seçimlerinin ertelendiğini duyuran bir genelge gönderdi. Cumhuriyet Halk Partisi’nde parti içi yartışa ikinci kez erteleme geldi. Geçtiğimiz haftalarda Çanakkale’de yapılması planlanan “Adalet Kurultayı” nedeniyle 2 Ekim’e uzatılan kongrelerin bitiş tarihi, bu kez de 21 Ekim’e alındı. Alınan ikinci erteleme kararına göre, delege seçimlerinin başlangıç tarihi 10 Eylül’e, kongrelerin başlangıç tarihi ise 21 Ekim’e alındı.

DELEGE SEÇİMLERİNİN TARİHİ 15 EYLÜL’E ÇEKİLDİ

Adalet kurultayı nedeniyle daha önce ertelenen kongre takvimi, bir kez daha değiştirildi. Buna göre ilk olarak 19 Ağustos’ta başlayacağı duyurulan delege seçimleri 26 Ağustos’un ardından bu sefer de 10 Eylül’e ertelendi. Mahalle bazında yapılacak delege seçimleri açıklanan yeni takvime göre, 15 Ekim tarihinde son bulacak.

İLÇE KONGRELERİ 21 EKİM’DE BAŞLIYOR

İl ve ilçe kongreleri için de yeni düzenlemeye giden CHP Genel Merkezi, ilk etapta 2 Ekim’de başlaması planlanan takvimi de değiştirdi. İlçe kongreleri 21 Ekim’de başlayacak ve 26 Kasım’da sonlanacak. CHP Genel Merkezi ayrıca, il kongreleri için ise 27 Kasım tarihini verdi