CHP Pendik İlçe Başkanı Süleyman Tarık Balyalı Oldu - Kozmopolitik

 CHP Pendik İlçe Başkanı Süleyman Tarık Balyalı Oldu

CHP Pendik İlçe Başkanlığına Süleyman Tarık Balyalı atandı.

Geçtiğimiz aylarda Cumhuriyet Halk Partisi Pendik İlçe Örgütü yönetiminden 10 isim istifa etmiş ve 10 ismin istifa etmesiyle mevcut başkan Kemal Ercan başkanlığındaki CHP Pendik İlçe yönetimi düşürülmüştü.

Cumhuriyet Halk Partisi MYK Kararı ile CHP Pendik ilçe başkanlığına İBB ve Pendik Meclis üyesi Süleyman Tarık Balyalı atandı.

Atamayla beraber Süleyman Tarık Balyalı'ya CHP Pendik ilçesini yaklaşan ilçe kongresine hazırlama görevi verildi.

Süleyman Tarık Balyalı Kimdir?
1973 yılında İstanbul Pendik’te doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Pendik’te tamamladı. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun oldu. Yüksek Lisans eğitimini Okan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Muhasebe ve Denetim Bölümü’nde tamamladı. “Tevfikata Tabi İşlemlerde KDV İadesi, Muhasebesi ve Karşılaşılan Sorunlar” konulu Yüksek Lisans Tez çalışması bulunmaktadır. Pendik’te Mali Müşavir olarak kendisine ait büroda mesleğini icra etmektedir. 1995 yılında CHP’ye üye olarak siyasete girdi. 1996 yılında CHP Pendik Gençlik Kolu Başkanı, 1998 – 1999 yılları arasında da CHP İstanbul İl Gençlik Kolu Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Yine hem gençlik kollarında hem de ana kademede İlçe, İl ve Kurultay Delegelikleri yaptı. İlçe ana kademede iki dönem Yönetim Kurulu Üyesi, bir dönem de İlçe Sekreteri olarak görev yaptı. İSMMMO Meslek Yasası Komite Üyeliği, KAFFED (Kafkas Dernekleri Federasyonu) Yönetim Kurulu Üyeliği, 1864 İstanbul Kafkasyalılar Kültür Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Kuzey Ormanları Savunması Aktivistliği gibi pek çok demokratik kitle örgütünde aktif olarak görev aldı. 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Pendik Belediyesi Meclis Üyeliğine seçildi. Görev süresi boyunca Pendik Belediye Meclisinde Grup Başkan Vekilliği, Denetim Komisyonu Üyeliği, Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliğinde bulundu.2014 yılında yapılan yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye ve Pendik Belediye Meclis Üyeliklerine seçilmiştir. Bu dönem içerisinde Pendik Belediye Meclisinde Grup Başkan Vekilliği, Denetim Komisyonu Üyeliği, İBB’de Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliği görevlerinde bulundu.Evli ve 2 çocuk babasıdır.