CHP Şişli’de Olaylı Seçim: Olay Yerine Polis Geldi - Kozmopolitik

 CHP Şişli’de Olaylı Seçim: Olay Yerine Polis Geldi

Cumhuriyet Halk Partisi kongreler takvimi resmen başladı. CHP Şişli ilçesi de Muhtarlık Bölgesi Delegeleri ve Parti İçi Ön Seçmen Seçimlerine başladı.

CHP Şişli ilçesinde Muhtarlık Bölgesi Delegeleri ve Parti İçi Ön Seçmen Seçimlerinin ilk gününde 3 mahallede seçim heyecanı yaşandı. Cumhuriyet mahallesinin seçimi ilçe başkanlığında yapılırken İnönü ve Ergenekon mahallelerinin seçimi CHP İnönü Mahalle Temsilciliği’nde yapıldı.

Cumhuriyet Mahallesi Seçiminde Şişli Dışından Oy Taşındı

120 kayıtlı üyenin 40’ının ikametgâhının taşındığı Cumhuriyet mahallesinin Muhtarlık Bölgesi Delegeleri ve Parti İçi Ön Seçmen Seçimi CHP Şişli İlçe Başkanlığında yapıldı. 12 delegeye sahip olan Cumhuriyet Mahallesi seçimini 33 oy alan muhalefetin kırmızı listesine karşı 34 oy alan ilçenin beyaz listesi kazandı. 1 oy ise geçersiz sayıldı.

Oy kullanan 5 üyenin belirtilen adreslerde ikamet etmedikleri, Sultangazi ilçesinde bulunan gazi mahallesinde oturdukları tespit edildi. Gazi mahallesinde oturan 5 üyenin Şişli Belediyesi çalışanı oldukları öğrenildi.

Muhalefetin listesinde delege adayı olarak yer alan bir kişinin ilçe başkanının odasına alınarak yapılan görüşme sonucu kırmızı listeden istifa etmesi tartışmalara yol açarken ‘üyelere baskı yapıldığı’ iddialarını gündeme getirdi.

İnönü ve Ergenekon Mahallelerinde Olaylı Seçim. Seçim Yerine Polis Geldi.

Cumhuriyet Mahallesindeki seçimin tamamlanmasının ardından başlayan İnönü ve Ergenekon mahallesi Muhtarlık Bölgesi Delegeleri ve Parti İçi Ön Seçmen Seçimleri olaylı geçti. İl yöneticisi ve Şişli üyesi Muharrem Çatalkaya ile muhalefet üyeleri arasında temsilcilikte bulunan masa yüzünden tartışma yaşandı. Yaşanan tartışma sokağa taşınca olay yerine polis geldi.

İnönü ve Ergenekon mahallesi Muhtarlık Bölgesi Delegeleri ve Parti İçi Ön Seçmen Seçimlerini mevcut ilçenin desteklediği listeler kazandı.

not: haberde yer alan yemek fotoğrafı ve ilgili fotoğraf üzerine yazılan metinde yer alan "ilçe başkanının ortak olduğu kebapçı" ifadesindeki hatadan dolayı CHP il yöneticisi Tahsin Epli ve fotoğrafta yer alan kişilerden özür diliyoruz.