CHP Sultangazi İlçe Başkan Adayı Behzat Ünal - Kozmopolitik

 CHP Sultangazi İlçe Başkan Adayı Behzat Ünal

Cumhuriyet Halk Partisi’nde kongre heyecanı sürüyor. Üç adayla devam eden kongre sürecinin sonuna doğru yaklaşılıyor. 24 Aralık Pazar günü Avşaroğlu düğün salonunda gerçekleşecek olan CHP Sultangazi İlçe Başkanlık seçimleri öncesinde ilçe başkan adayı İnşaat Mühendisi Bezat Ünal kongreye ilişkin açıklamalarda bulundu.

Toplantının açılış konuşmasını CHP İlçe Başkanı Mustafa Tiryakioğlu yaptı. Başkan Tiryakioğlu yeni dönemde aday olmayacağını söyleyip Aday Ünal’dan yana destek açıklamasında bulundu.

CHP’li Tiryakioğlu konuşmasında şunları söyledi:
İlçe Başkanlığı sorumluluk gerektiren bir makamdır. CHP İlçe Başkanlarının doğal aday olması partinin geleneklerinden birisidir. Çünkü olur ya parti için yeterli adaylar ortaya çıkmaya bilir. İlçe Başkanları aldığı sorumluluk gereği Adaylığını sürdürür. Biz o süreçte demeç verdik ve doğal adayız dedik. Bizim ile çalışan birden fazla aday arkadaşımız vardı. Yeterli temsil kabiliyeti olan adaylar ortaya çıkar mı diye baktık. 2019’da Türkiye’nin kaderi değişebilir. Belki de Totaliter bir rejime geçme ile sonuçlanacak bir seçim yaşayacağız. 2109’dan sonra Demokrasi kavramı Türkiye’den yok olma konumuna gelecek. Mevcut iktidar anlayışı tekrar kazanır ise. Bu Totaliter yönetim anlayışının gelmemesi için ve Türkiye’nin aydınlık yarınlara ulaşması için kuruluş amacına uygun olarak elimizden gelen tüm çabayı göstereceğiz.

ADAY DEĞİLİM DESTEĞİM ÜNAL’INDIR
İlçe Başkan Adayı değilim. CHP’nin geleceğini düşünerek çalışan arkadaşlarımız var sahada. İki arkadaşımız Aday olacağını açıkladı. Bir arkadaşımız da Belediye Başkan Adayımız da bu çabayı gösteriyor. Çok değerli arkadaşlarımız adaylığı istiyorlar. Bunun sorumluluk ve becerisi ile çalışıyorlar. İlçe Başkanlığı’nın tarafsız olması yeğlenir ancak İlçe Başkanları partilerini düşünmek zorunda. Gerektiğinde taraf olmak zorundadır. Adayların içerisinde en iyisini seçmek için delegeler karar verecek ve bende İlçe Başkanı olarak İnşaat Mühendisi Bezat Ünal olduğunu düşünüyorum ve onu destekliyorum. Aday değilim kesin olarak sizlerin huzurunda söylüyorum.

Başkan Tiryakioğlu’ndan sonra söz alan CHP İlçe Başkan Adayı Bezat Ünal Sultangazi’de Aktif Siyaset yapacaklarını, her alanda her sahada olacaklarını söyleyip Sultangazi’de İktidara talip olduklarını vurguladı.

Ünal, CHP’ye Yakışan Bir Kongre Olacak
Basın toplantısında konuşan Sultangazi İlçe Başkan Adayı İnşaat Mühendisi Bezat Ünal, Sultangazi ilçe Başkan Adayı olarak demokrasi şölenine gidiyoruz. Sonuç ne olursa olsun bizim aramızda küskünlük olmaz. Biz Cumhuriyet Halk Partiliyiz, bizim kongrelerimiz şölen havasında geçmek zorunda. Bizim kongrelerimizde küskünlük değil, dostluk çıkar. Dikkat ederseniz Cumhuriyet Halk Partisi kongrelerinde kimse kimseye sataşmıyor. Karşılıklı taraflar bir birlerini yüceltiyor. CHP’ye yakışan bir yarış içerisindeyiz. 2019 yılında yapılacak olan Yerel ve Genel seçimler nedeniyle bu kongreyi önemsiyorum. Bu kongre sonrasında iktidar ile hesaplaşacağız” diye konuştu.

Ünal, Partiye Dinamizm Kazandıracağız
CHP Sultangazi İlçe Başkan Adayı İnşaat Mühendisi Bezat Ünal, “Öncelikle partiyle ilgili sorunları ortaya koymamız gerekiyor. Biz bu dönem Türkiye’nin önünde kritik bir seçim olduğunun farkındayız. Yerel Yönetimler olarak iktidarı hedefliyoruz. CHP olarak Sultangazi Belediyesi’ni almak istiyoruz. Bildiğiniz üzere ekibiz ile çıktığımız üzere 20 proje ürettik. Kendi mesleğim ile ilgili olan projelerimden bahsetmek istiyorum. İlçemizde Afet ile ilgili riskli bölgeler var. Cumhuriyet Mahallemizde bu sorun var. Zübeyde Hanım ve Gazi Mahallesinde Tapu Sorunumuz var. Habibler Mahallesi’nde bu sorun var. Esentepe Mahallesi’nde de bu sorun var. Bir diğer sıkıntı ise Taş Ocakları Sorunumuz var. İnsanların sağlık ve yaşam kalitesini etkiliyor. Ak Parti İl ve Yerel’de iktidarda ancak çözüm bulunamıyor. İlçemizde ki Tapu, İmar, Afet ve Taş Ocakları ile ilgili bir komisyon kuracağız. Konuya hakim Avukat, Mühendis, STK Temsilcileri de bu komisyonda olacak ve çözüm için elimizden geleni yapacağız. Halkımızın mağduriyetini gidermek olacaktır. CHP içerisinde Kongre’de Adayım. Yerel Yönetim için kadromuz da hakim. Bu süreçte eğer seçimi kazanır isek öncelikle bir mahallemizi pilot bölge seçerek yerel yönetimde neler yapılacağını halkımıza anlatarak bilgilendireceğiz. Toplumsal sıkıntılarda kutuplaşma yaşanıyor. Siyasal zemine indirgenerek işin özü saptırılıyor. Burada ayrım yapmaksızın tüm STK ve Dernekler ile irtibatlı olmamız gerekli.

SORUNLARIN ÜZERİNE KARARLILIK İLE GİDECEĞİZ
Kitlesel eylemler planlıyoruz. Yazılı demeç ve açıklamalar ile yetinmeyeceğiz. 1986’dan bu yana bu ilçede ikamet ediyoruz. Esentepe’de yapılan durumda 150 kişilik bir grup katılmıştı. Cumhuriyet Mahallesi’nde de mağduriyet yaşanıyor. Habibler’de de aynı durum var. Gazi Mahallesi’nde yaşayan ve Habibler Mahallesi’nde yaşayan halkımızın ortak sorunları var. Bunu eyleme dönüştürmek istiyoruz. TBMM’de de gündem yapmak istiyoruz. Hükümet olsun Belediyeler olsun aynı parti ancak çözüm yok. Taş Ocakları ilçemizin bir sıkıntısıdır. Başarılı olmak hedefindeyiz. Esentepe’de ki mağduriyeti de tüm ilçe halkımızı katarak ortak hareket ettirmek istiyoruz. Bunun takipçisi olacak bir sistem oluşturmak istiyoruz. Komisyonlar ile tabana yayılmacı bir sistem oluşturmak istiyoruz. 20 projemiz ile Genelde ve Yerelde iktidarı hedefliyoruz. Projelerimizi gerçekleştiremezsek göreve devam etmenin anlamı yok. Kendi isteğimiz ile değil örgütümüzün desteği ile bu sürece girdik. Bunun için Adayım. CHP’de görevi daha iyi yapabilecek birileri çıkarsa görevi devrederim. Parti içi konuları birleşme yada ayrılık için bir konu için konuşmayacağım. Partimiz için adayların çokluğu Demokrasi şöleninin gösteridir. Diğer adaylar ile ilgili Gazeteler üzerinden değil, bir teklif ya da öneriye partililerim ile yüz yüze görüşüp karar veririz. Ekibiz içerisinde Göçmen, Karadenizli gibi tüm toplumun katmanlarından çalışma arkadaşlarımız var.

VİZYON DEĞİŞİKLİĞİNE GİDECEĞİZ
Seçim de yoğunluk olacak ve projelerimiz sekteye uğramaması için komisyon üzerinden tüm Sosyal Sorumluluk Sahibi insanlar ile yürüyeceğiz. Demokrasi Şöleni Sürecimize girdik ilerleyen süreçte projelerimiz için çalışacağız. Kongreden sonra CHP’li olması gerekli değil ilçe adına tabana yayarak ilçe adına bir şey yapmak isteyen herkesi davet edeceğiz. Daha enerjik, daha genç ve liyakat sahibi bir yönetim için süreci yönetmek istiyoruz. Kongre süreci bittikten sonra CHP kazanır. Kaybeden olmaz. Diğer Adaylarımız ile birlikte yanımıza alıp devam edeceğiz. Biz kazanırsak ta burası bizim değil tüm adaylarımızın. Biz koltuk sevdalısı değiliz CHP için çalışıyoruz. Vizyon değişikliğine gitmek istiyoruz. Partimize gerçekten emek vermiş yoldaşlarımız var. Onların bilgi ve birikiminden yararlanarak daha genç daha dinamik bir yönetim kadrosu ile seçim dönemine çıkmak istiyoruz ilçemiz adına. Manşetler üzerinden değil Aktif bir siyaset yapacağız ve Sultangazi Belediyesi’ni alacağız. Yerel Medya Mensubu arkadaşlarımız da sık sık bize ulaşsın ve görüşlerini bildirsin lütfen.

Karşılıklı soru cevap biçiminde devam eden bilgilendirme toplantısı 24 Aralıkta yapılacak kongrenin hayırlara vesile olması temennisiyle sonlandırıldı.