CHP Sultangazi İlçe Başkan Adayı Murat Poyraz - Kozmopolitik

 CHP Sultangazi İlçe Başkan Adayı Murat Poyraz

CHP Sultangazi’de kongre sürecinde ilçe başkanlığı için adaylığını açıklayan ilk isim Murat Poyraz oldu. Mevcut ilçe yöneticisi Murat Poyraz, Başkan seçilmesi halinde ‘partimize kazandıracağımız ilçe binası, partililerimizin ikinci evi olacaktır’ dedi.

Poyraz’ın adaylık açıklamasına CHP Sultangazi İlçe Başkanı Av. Mustafa Tiryakioğlu, İlçe Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Çan, İlçe Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Onur Koç, İlçe Başkan Yardımcısı Kemal Avseren, İl Yöneticisi Belgin Poyraz, Karcan Beton Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Karabayır, Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Haluk Bozkurt, Gazi Mahallesi Muhtarı Nevzat Altun ile çok sayıda Cumhuriyet Halk Partili katılım sağladı.

SULTANGAZİ’DE İKTİDAR OLABİLİRİZ
Sultangazi’de referandum seçim sonuçlarımız gelecek için bize umut vermiştir. Hayır, yaklaşık yüzde 40’a yakın bir oy almıştır. Buda Sultangazi‘de yaklaşık 120 bin insanın AK Parti iktidarından memnun olmadığının bir göstergesidir. Sultangazi’de çalışarak, kapı kapı dolaşarak, yani referandum sürecindeki gibi bir çalışma yapılarak iktidar olabiliriz.

Şahsım ve birçok arkadaşım ile Sultangazi’de ki bu umut ışığını gördükten sonra, üzerimize daha fazla sorumluluk almamız gerektiğini ve bu yolda var gücü ile çalışacak, zamanını ayıracak, organize olacak ekipler oluşturmamız gerektiği sonucuna vardık.Sultangazi’de alınan %40 oya sahip çıkmak, alınan oyu daha da arttırmak ve siz değerli partili yoldaşlarımın ilçe binamızı 2. eviniz yapmak için, Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi’nin Sultangazi ilçesinde ilçe başkan adayı olduğumu bildirmek istiyorum.

İLÇE BİNASI SATIN ALACAĞIZ
Başkan olmamız halinde ilçe binamızı mülkiyeti CHP İlçe Örgütüne ait bir yere taşıyacağız. İlçe binamız haftanın her günü açık olacak, başkan olarak ben ve ilçe sekreterim çok önemli bir mazeret olmadığı sürece her gün ilçe binamıza uğrayacağız. İlçe yöneticilerimizden haftalık nöbet çizelgesi oluşturarak her yöneticimizin sırası geldiğinde nöbetçi olmasını sağlayacağız.

HALK GÜNLERİ DÜZENLEYECEĞİZ
15 günde bir ilçe binamızda halk günü düzenleyerek partililerimizle, vatandaşlarımızla bir araya geleceğiz. Burada vatandaşlarımızı dinleyerek sorunlarının çözümü noktasında ilçe belediyesi, il başkanlığı gerekirse Sn. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na bu sorunları ileterek çözümünü sağlayacağız.

MECLİS ÜYELERİ – İLÇE ÖRGÜTÜ KOORDİNELİ OLACAK
Sultangazi Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarımızla koordineli çalışacak, mecliste sunulan önergeleri alınacak kararları örgütümüzle tartışarak ona göre tavır takınacağız.

GİZLİ TOPLANTILARA SON VERECEĞİZ
Kapalı kapılar ardında gizli toplantılar yapılmayacak, bütün kapılar örgütümüze açık olacaktır. Kadın Kolları ve Gençlik Kolları örgütlerimiz isyanda. Araç konusunda özellikle sıkıntı çekiyorlar. Bize önceden haber verilmesi halinde hangi mahallede çalışma yapacaklarsa onlara araç tahsis edeceğim.

Ben Sultangazi’de partimizi 1 adım ileri götürmek istiyorum tabi ki siz değerli Cumhuriyet Halk Partililer sayesinde olacaktır. Çünkü ben veya bir başka arkadaşımız başkan olduğunda tek başına bir şey yapmaya gücü yoktur. Bu partiye gönül vermiş, oy vermiş her bireyin üzerine büyük sorumluluklar düşmektedir.

Ben inanıyorum ki önümüzde ki dönem Sultangazi için güzel, çalışkan, özverili, bir Cumhuriyet Halk Partisi olacaktır. Kaybedenin gerçekten olmadığı bir seçim olsun istiyorum. Bu bayrak yarışında tabi ki başka adaylarda olacaktır.

SEÇİLEN -SEÇİLMEYEN BÜTÜN PARTİLİLER BİR OLMALI
Seçilemeyen adayın ve onu destekleyen birbirinden değerli Cumhuriyet Halk Partililer, seçim bittikten sonra suya sabuna karışmama alışkanlıklarını sizce de bir kenara bırakma zamanı gelmedi mi?Dönemlere baktığımızda seçilmeyen aday ve birçok destek veren üye bir daha ki seçime kadar ilçenin kapısını dahi açmamış.

Böyle iktidar olma şansımız yok sevgili yoldaşlarım. Birlik, beraberlik içinde mücadele etmeliyiz. Mahallelerde, ilçemizde daima tüm üye ve seçmenler ile dirsek temasında olmak zorundayız. Mahalle toplantıları örgüt toplantıları mutlaka düzenli zaman aralıklarında yapmalıyız.

Kadın kolları, gençlik kolları, ilçe komisyonları ile barışık olmalıyız. Birlikte hareket etmeliyiz. Partimize küskün, kırgın üyemiz ve seçmenimizin kalmaması için var gücümüzle çalışacağız.15 mahalledeki üyelerimize dokunmak için daima sokaklarda olacağız. Başarılı, çalışan, üreten her alanda örgütümüzün yanında olan ve partimizin başarısı için mücadele veren bir Cumhuriyet Halk Partisi ilçe başkanı olacağım.

İlçemiz için yıllardır kira ödüyoruz ve ben diyorum ki ilçe başkanı seçilirsem yönetim kadrom ve tüm alt birimlerimiz ile önceliğimiz ilçe binasını almak olacaktır.Emin olun ki bunu yapabilecek kaynak var sevgili yoldaşlarım. Yeter ki isteyelim mücadele verelim, uğraşalım” İfadelerine yer verdi.

CHP Sultangazi İlçe Kongresi'nin 24 Aralık'ta yapılması bekleniyor.