CHP Tokat Delegelerinden Kurultay Çağrısı - Kozmopolitik

 CHP Tokat Delegelerinden Kurultay Çağrısı

CHP Tokat kurultay delegeleri, 24 Haziran seçimleri sonucunda değişimin şart olduğu ifade edilerek, kurultay çağrısı yaptılar.

CHP Tokat Kurultay delegeleri Ali Menekşe, Ender Ergün, Feramus Şahin, Rıza Bozdemir, Galip Doğan, Savaş Uzun, Zarife Gündoğdu, Melih Yardımcı, Semra Başar, Cihangül Erdem tarafından yapılan yazılı açıklama ile kurultay çağrısı yaptı.

Yapılan açıklamada şu ifadelere dikkat çekildi:

“24 Haziran seçimlerinde partimizin Cumhurbaşkanı adayı ve Milletvekilliği seçimlerinde alınan oy oranları partimizin bir an önce değişim ve yenilenme ihtiyacı olduğunu gösteriyor.

Mevcut yönetim anlayışı Yerel Seçim sürecinde umut olmaktan çıkmıştır. İktidara giden yolda yerel yönetimlerin etkisi çok büyüktür. Bu sebeple önümüzde bulunan Yerel Seçimlerde partimizin yenilenmiş ve daha güçlü kadrolarla girmesi daha doğru olacaktır.

Genel Merkez kadrolarınca önce Cumhuriyet Halk Partisini akabinde tüm Türkiye’yi saran dip dalgasının önüne çeşitli yöntemlerle set çekildiğini üzülerek gözlemlemekteyim. Türkiye’deki dönüşümün önce Cumhuriyet Halk partisi kadrolarının değişimiyle olacağını 24 Haziran seçimleri bir kez daha göstermiştir.
Cumhuriyet Halk Partisinin Yerel Yönetim Seçimlerinde çok güçlü bir umut ve alternatif olabilmesi için mevcut Genel Merkez kadrolarının örgütümüz ve halkımız ve tabandan gelen dip dalgasını göz önünde bulundurarak değişmesi ve yenilenmesi gerekmektedir.

Biz Cumhuriyet Halk Partisi Tokat Kurultay delegeleri olarak tarihi sorumluluğumuzu göz önünde bulundurarak, önce Yerelde iktidar sonra Türkiye’de iktidar için Partimizi ve genel Merkezimizi bir an önce partimizin en üst karar organı olan Kurultayı toplamaya davet ediyoruz.”