CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş Oldu - Kozmopolitik

 CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş Oldu

CHP Üsküdar İlçe Örgütü’nde yapılan olağan kongrede Suat Özçağdaş İlçe Başkanı seçildi.

18 Ocak 2020 cumartesi günü yapılan CHP Üsküdar ilçe kongresinde Suat Özçağdaş, CHP Üsküdar İlçe Başkanı seçildi.

CHP'de devam eden olağan kurultay süreci kapsamında ilçelerde seçimler neredeyse tamamlandı. 18-19 Ocak günleri yapılacak 4 seçimle tüm seçimlerin sonlanacağı İstanbul’da 18 Ocak Cumartesi günü Üsküdar ilçe kongresi vardı.

Suat Özçağdaş, Berk Tütüncü ve mevcut ilçe başkanı Olcay Kurt’un yarıştığı CHP Üsküdar ilçe kongresinde tüm adaylar “Çarşaf Liste”den yana tavır koyunca seçim çarşaf liste usulünde yapıldı. Çarşaf liste ile yapılan seçim de oy kullanma işlemi saat 01:00’a kadar sürerken sonuç tutanaklarının hazırlanması sabah saat 07:00’a kadar devam etti.

Suat Özçağdaş ve Berk Tütüncü arasında kısan kısana geçen kongre de, Suat Özçağdaş 223 oy alarak CHP Üsküdar’ın yeni İlçe Başkanı seçildi. Mevcut ilçe başkanı olarak seçime giren Olcay Kurt 17 oy, Berk Tütüncü ise 153 oy aldı.

BERK TÜTÜNCÜ’DEN MESAJ
153 oy alarak seçimi kaybeden adaylardan Berk Tütüncü seçim sonrası sosyal medya hesabından “Benim Büyük Ailem Cumhuriyet Halk Partisi, Partimizin 37. Olağan Kongresini tamamlamış bulunmaktayız.Sonuçların Üsküdarımıza ve partimize hayırlı olmasını dilerim.İlçe Başkanı olarak seçilen Sn. Suat Özçağdaş'ı yönetim kurulu üyelerimizi ve il delegesi seçilen arkadaşlarımızı tebrik eder, başarılar dilerim. #Birlikteyiz” paylaşımında bulundu.

YÖNETİMİN TAMAMI DELEGEDE 3 FİRE
CHP Üsküdar ilçe kongresini 223 oy alarak kazanan Suat Özçağdaş’ın anahtar listesi de seçimde başarı sağladı. ÖZçağdaş’ın yönetime önerdiği tüm isimler örgütten güven oyu alarak seçilirken 25 kişilik il delegasyonunda sadece 3 kişi seçilemedi. Seçilemeyen 3 kişinin yerine seçimde ikinci olan Berk Tütüncü’nün listesinden 3 isim girdi.

DELEGASYONDA EN YÜKSEK OY CİNGİL’E
18 Ocak Cumartesi günü yapılan Üsküdar İlçe Kongresinde il delegasyonunda yarışan 75 kişi arasında en yüksek oyu avukat Onur Cingil aldı. Cingil seçime katılan delegelerden toplamda 201 oy alarak en yüksek oyu alan il delegesi oldu.