CHP'de Kritik Kongre: Kılıçdaroğlu Kimi Destekliyor? - Kozmopolitik

 CHP'de Kritik Kongre: Kılıçdaroğlu Kimi Destekliyor?

CHP’nin bugünkü İstanbul İl Kongresi’nde PM üyesi Dr. Canan Kaftancıoğlu ve mevcut İl Başkanı Cemal Canpolat yarışıyor. Peki Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu hangi adayı destekliyor? İşte kulis bilgileri...

36’ıncı CHP İstanbul İl Olağan Kongresi Bostancı Gösteri Merkezi'nde yapılıyor. Partililer, saat 10:00'dan itibaren salonu doldurmaya başladı. 654 delegeden oy kullanacağı seçimde, iki aday yarışıyor.

Daha önce İstanbul il örgütünde görev yapmış olan Canan Kaftancıoğlu’nun CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından desteklendiği kulislerde konuşulan bilgiler arasında. Hatta bazı Belediye Başkanlarının özellikle son günlere kadar tavrını belli etmediği, Kemal Kılıçdaroğlu ile yapılan görüşme sonrasında Kaftancıoğlu'ndan yanan tavır aldıkları öğrenildi.

Hürriyet'in aktardığına göre, Kılıçdaroğlu'na yakın isimler, son günlerde gazetecilere, CHP liderinin “2019 seçimlerine kavgasız gitmek istediğini" söylüyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katılacağı kongre için Bostancı Gösteri Merkezinin içi de pankartlarla donatıldı. En dikkat çekeni ise halen tutuklu bulunan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun fotoğrafının yer aldığı ve üzerinde "Buluşacağız özgürlükte, yarınlar bizim" yazılı pankart oldu.