CHP'de Maltepe, Silivri, Bayraklı Ve Bodrum Adayı Belli Oldu Mu? - Kozmopolitik

  CHP'de Maltepe, Silivri, Bayraklı Ve Bodrum Adayı Belli Oldu Mu?

CHP’de hafta sonu yapılacak aday tanıtım toplantısından önce Kılıçdaroğlu’nun, İstanbul Silivri, Maltepe, İzmir Bayraklı ve Muğla Bodrum adaylarını önümüzdeki 48 saat içinde açıklayacağı öğrenildi.

CHP’de aday belirleme işlemi nihayet son buluyor. Hafta sonu yapılan PM toplantısında kalan yerlerin adaylarını belirleme ve daha önce belirlenen adayları değiştirme konusunda MYK’ya yetki vermişti. MYK ise bu yetkisini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na devretmişti.

ÜÇLÜ ZİRVEDE SON ŞEKLİNİ VERİLECEK
Düzgün haber'in edindiği bilgiye göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcıları Oğuz Kaan Salıcı ve Seyit Torun ile bir araya gelecek. Kritik buluşmada aday listesine son şekli verilecek.

BAZI YERLER DEĞİŞEBİLİR
Üçlü zirvede CHP’de henüz adayı ilan edilmemiş en az 50 yerin daha adayı belli olacak. Ayrıca daha önce PM tarafından kabul edilen bazı yerlerin adaylarının da belirlenmesi bekleniyor.

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç

MALTEPE’DE KILIÇ İLE DEVAM
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, İstanbul’da PM’ye isim sunmadığı tek ilçe olma özelliğini koruyan Maltepe’nin adayının yarın netleşmesi bekleniyor. Kılıçdaroğlu’nun, Maltepe’de mevcut Belediye Başkanı Ali Kılıç ile yola devam kararı vereceği öğrenildi. Kamuoyu yoklamalarında da Kılıç’ın isminin açık ara önde çıktığı bildirildi.

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar

SİLİVRİ DE BELLİ!
Kılıçdaroğlu’nun İstanbul Silivri’de ise daha önce PM’de veto yiyen mevcut Belediye Başkanı Özcan Işıklar ile yola devam etme kararı vermesine de kesin gözüyle bakılıyor.

Yalıkavak Belediye Başkanı Mustafa Saruhan

BODRUM’DA SARUHAN EĞİLİMİ
CHP Lideri’nin daha önce PM’ye sunmasına rağmen veto edilen Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon konusunda ise kararsızlık yaşadığı öğrenildi. Bodrum’da Kocadon yerine eski Yalıkavak Belediye Başkanı Mustafa Saruhan’ın isminin öne çıktığı ifade ediliyor.

Karşıyaka eski Belediye Başkanı Cevat Durak

BAYRAKLI’DA SÜRPRİZ OLUR MU?
CHP Lideri’nin karar vereceği bir diğer önemli belediye başkan adayı ise İzmir’in Bayraklı ilçesi olacak. Karşıyaka eski Belediye Başkanı Cevat Durak’ın Bayraklı Belediye Başkanlığı’na aday gösterilmesinin ağırlık kazanmasına rağmen, potada sürpriz isimlerin olduğu da ifade ediliyor.

Cevat Durak’a alternatif olarak Kılıçdaroğlu’nun ajandasında Murtaza Çağlar ile CHP İzmir İl eski Başkan Yardımcısı Okan Karlıdağ ve Songül Gök’ün bulunduğu ifade ediliyor.