CHP'de MYK Toplanıyor! Aday Listeleri Hakkında Kritik Karar - Kozmopolitik

 CHP'de MYK Toplanıyor! Aday Listeleri Hakkında Kritik Karar

CHP MYK belediye başkan adayları listesi için Pazartesi son kez toplanacak. Toplantıda aday listesine son şekli verilecek.

Geçtiğimiz Cuma günü yapılan toplantının ardından CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Pazartesi bir daha toplanacak.

Saat 11:00’de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında yapılacak toplantıda hafta sonu yapılan çalışmalarda son şekli verilen aday listeleri gözden geçirilecek.

Düzgün Haber'in edindiği bilgiye göre, CHP YSK’nın aday listelerinin teslimi için belirlediği süreden bir gün önce; Pazartesi günü saat 17:00’ye kadar Türkiye genelinde belediye başkanı ve meclis üyelikleri aday listelerini ilçe ve il örgütleri aracılığıyla İlçe Seçim Kurulu ve İl Seçim Kurullarına teslim edecek.

MUHALİFLERİN TALEBİ YERİNE GETİRİLMEYECEK
CHP’de 12 PM Üyesi Cuma günü Genel Merkeze dilekçe vererek aday listesinde değişiklik talebinde bulunmuşlardı. CHP, yönetime pazartesi aday listelerini teslim ederek bu talebi yerine getirmeyecek. Ancak CHP Lideri’nin tüzük gereği muhaliflere PM toplantısı için hafta sonuna doğru bir gün verebileceği belirtiliyor.

ADAY LİSTESİNDE DEĞİŞİKLİK OLACAK MI?
CHP’nin YSK’ya teslim edeceği aday listesinde daha önce kamuoyuna duyurduğu adaylarda değişiklik yapıp yapmayacağı listeler teslim edilince ortaya çıkacak. Kulislerden edinilen bilgiye göre bir iki zorunlu değişiklik dışında listelerde değişiklik yapılmayacak. Daha önce PM ve MYK’nın açıkladığı listeler YSK’ya teslim edilecek.