CHP'de Parti İçi Seçimler Bir Kez Daha Ertelenebilir - Kozmopolitik

 CHP'de Parti İçi Seçimler Bir Kez Daha Ertelenebilir

17 Eylül Pazar günü İstanbul Kartal’da düzenlenecek Laik, bilimsel, kamusal, anadilinde ve parasız eğitim mitingi yapılacak.

Eğitim Sen, Haziran Hareketi, Alevi örgütleri, bazı siyasi partiler, eğitimci ve veli derneklerinden oluşan 13 kurum, AKP’nin eğitim alanını yeni rejimin inşası olarak kullandığını belirterek, 17 Eylül Pazar günü yapılacak “Laik, bilimsel, kamusal, anadilinde ve parasız eğitim mitingi’ne Cumhuriyet Halk Partisi de davet edildi.

Cumhuriyet Halk Partisi kurmayları 17 Eylül Pazar İstanbul Kartal’da düzenlenecek Laik, bilimsel, kamusal, anadilinde ve parasız eğitim mitingine katılma kararı alırken hali hazırda devam ermekte olan Muhtarlık Bölgesi Delegeleri ve Parti İçi Önseçmen Seçimleri ile alakalı bir günlük bir erteleme kararının alınabileceği tartışılıyor.

17 Eylül Pazar İstanbul Kartal’da düzenlenecek olan mitingin iyi örgütlenmesi için Cumhuriyet Halk Partisi’nin de aktif rol almasını düşünen kurmayların olan Muhtarlık Bölgesi Delegeleri ve Parti İçi Önseçmen Seçimlerini bir gün ertelemeyi teklif ettikleri, şimdiye kadar 3 kez ertelenen parti içi seçim tarihlerinde yapılacak yeni bir ertelemenin ise karışıklığa yol açacağı görüşünün ağır bastığı öğrenildi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nden önümüzdeki günlerde konuya ilişkin açıklama yapılması bekleniyor.