CHP’den Enerji Hamlesi: Genel Merkez ve Belediye Binalarına Güneş Paneli Kurulacak - Kozmopolitik

 CHP’den Enerji Hamlesi: Genel Merkez ve Belediye Binalarına Güneş Paneli Kurulacak

CHP, Türkiye’deki yenilenebilir enerji kaynaklarından etkin şekilde yararlanılması amacıyla yeni bir çalışma başlattı. Enerji Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın’ın yönetiminde oluşturulan Enerji Politikaları Birimi yerel yönetimlerde uygulanmak üzere projeler geliştirdi. CHP Genel Merkezi ve belediye binalarına güneş paneli kurulacak.

Cumhuriyet’ten Mahmut Lıcalı’nın haberine göre, Akın, “Önümüzdeki dönemde ‘ulusal yenilenebilir enerji çalıştayı’ ve ‘ulusal madencilik çalıştayı’ da yapacağız” diye konuştu. Geliştirilen projeler hakkında bilgi veren Akın, “Birincisi Verimli Kentler Projesi. Bu proje ile kentlerimizde enerji verimliliğini artırıyoruz. Enerji harcayan bütün iş aletlerinden, bilgisayarlardan, bina ışıklarından tasarruf sağlamayı amaçlıyoruz. İkincisi ‘Atıktan Değere Projesi.’ Bu çalışmayla da çöpleri ayrıştırarak hem enerji hem gübre üretebiliyoruz. Yani atıkları faydalı hale getiriyoruz” ifadesini kullandı.

“1001 Çatı” adlı projeyi anlatan Akın, bu kapsamda CHP Genel Merkezi ile 252 CHP’li belediyeye toplam 1001 adet güneş paneli kurulacağını dile getirdi.