CHP'den 'Yerel Yönetim Birimi' Hamlesi - Kozmopolitik

  CHP'den 'Yerel Yönetim Birimi' Hamlesi

CHP Genel Merkezi, bünyesindeki belediyeleri denetlemek, belediyelerin hizmet kalitesini arttırmak ve süreklilik kazandırmak için birim kuruyor.

Genel Başkan Yardımcısı Torun’a bağlı olacak birimde İzmir’den Balçova Belediyesi Eski Başkanı Mehmet Ali Çalkaya da önemli görev üstlenecek. Çalkaya’nın Genel Merkez’de birim ve süreçle ilgili bilgilendirildiği öğrenildi.

Gerçek İzmir'de yer alan habere göre; Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) bünyesindeki belediyeleri takip etmek, belediyelerin hizmet kalitesinin ve sürekliliklerinin artması için birim kuracak.

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’a bağlı olacak birim hem partililerden hem de alanında profesyonel kişilerden oluşacak.

İzmir’den Balçova Belediyesi Eski Başkanı Mehmet Ali Çalkaya da birimde önemli bir görev üstlenecek.

Çalkaya’nın yakın süreçte Genel Merkeze çağrıldığı ve Torun tarafından süreç ve görev hakkında bilgilendirildiği öğrenildi.

Ülke genelinde eski belediye başkanlarından farklı isimlerinde yer alacağı birim, kendi içinde de farklı birimlere ayrılacak. Birimin önümüzdeki günlerde kamuoyuna duyurulması bekleniyor.