CHP'li Berberoğlu İçin Komisyon Kuruldu - Kozmopolitik

 CHP'li Berberoğlu İçin Komisyon Kuruldu

CHP tutuklu milletvekili Enis Berberoğlu'nun davasını incelemek için hukukçu ve gazetecilerden oluşan bir komisyon kurdu.

MİT TIR'ları davasında hakkında 25 yıl hapis cezası verilen CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun davasını incelemek üzere CHP tarafından hukukçu ve gazetecilerden oluşan bir komisyon kuruldu. CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan'ın koordine edeceği 'Berberoğlu Davasını İzleme Komisyonu'nda Eskişehir milletvekili Cemal Okan Yüksel, Gaziantep Milletvekili Mehmet Gökdağ, İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş ve CHP YDK Üyesi Turan Aydoğan yer alacak. Maltepe Cezaevi'nde Berberoğlu'nu ziyaret eden CHP'li Tufan Köse, Berberoğlu'nun sağlığı ve moralinin yerinde olduğunu, tek kaygısının Türkiye'nin gidişatı olduğunu belirtti.

Berberoğlu'nun ardından CHP'li milletvekiller,Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan Cumhuriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay, Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu, muhabiri Ahmet Şık ve Yayın Danışmanı Kadri Gürsel ile Sözcü muhabiri Gökmen Ulu'yu da ziyaret ettiler. CHP'li vekiller, tüm gazetecilerin bir an önce serbest bırakılması gerektiğini vurguladılar.