CHP'li Biçer: Ağaoğlu Bu Ülkenin Utancıdır - Kozmopolitik

 CHP'li Biçer: Ağaoğlu Bu Ülkenin Utancıdır

Savcılağa suç duyurusunda bulunan CHP Milletvekili Tur Yıldız Biçer "Ali Ağaoğlu bu ülkenin utancıdır" dedi.

CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer; İngiltere'nin dünyaca ünlü yayın kuruluşu BBC'nin hazırladığı belgeselde kadınlar için çirkin ifadeler kullanan yapsatçı Ali Ağaoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Simon Reeve tarafından BBC için hazırlanan belgeselde kadınlar için 'çantalar değil sahipleri benim' sözlerini kullanan Ali Ağaoğlu için "Ağaoğlu bu ülkenin utancıdır" diyen CHP'li Biçer'in suç duyurusuyla ilgili açıklaması şöyle:

"Bir kadın milletvekili olarak bu görgüsüzlüğe sessiz kalınmasına da şaşırıyorum. Ağaoğlu kendisini ne zannediyor ki kadınlar için 'mal' ifadesini kullanabiliyor. Ağaoğlu’nun Türkiye’yi temsilinden utanç duyuyorum. Ahlaktan amade müteahhit manzarasını seyrediyoruz. İnsanlıktan çalmanın anlamı yok. İnsanlığın, ahlakın parayla pulla satın alınabilecek bir şeyin olmadığının açık örneğini görüyoruz.

Koskoca ülkede kimse yokmuş gibi müteahhit Ali Ağaoğlu’na yer verilmiş. İstanbul’un geliştiğine dikkat çekmeye çalışan ve her defasında gelişimin sadece binalarla ilgili bir şey olduğunu zanneden Ağaoğlu bu ülkenin utancıdır. Bu adam daha önce de yine kadınlara yönelik 'Gecelik ilişkilerden hoşlansam İstanbul’da kadın kalmazdı' söylemlerinde de bulunmuştu. Paranın ve görgüsüzlüğün verdiği şuursuzlukla hala konuşmaya devam eden, Kuveyt Kraliçesiyle ilgili sarf ettiği sözleriyle de Türkiye’nin itibarını zedeleyen Ağaoğlu, bizi dünyaya rezil etme konusunda özenli bir uğraş içerisinde. BBC’nin Türkiye belgeselinde muhabirleri yalısında ağırlayarak kelimenin tam anlamıyla görgüsüzlüğün ve cinsiyetçiliğin dibine vuruyor."

Belgeselde yatak odasındaki kadın çanta ve ayakkabılarını “Kızlar dağıtıyor” diyerek gösteren Ağaoğlu, Reeve’in “Bunlar sizin değil mi” sorusuna, “Yok ama onları kullananlar benim malım” yanıtı vermişti.