CHP'li Gençler Şırnak'ta Uçurtmaları Barış İçin Uçurdu - Kozmopolitik

 CHP'li Gençler Şırnak'ta Uçurtmaları Barış İçin Uçurdu

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları MYK Üyesi Mustafa Kalkan, CHP Antalya İl Gençlik Kolları Başkanı Musa Gül ve İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Kenan Otlu Şırnak'ın İdil ilçesine bağlı Pınarbaşı köyünde düzenlenen Uçurtma Şenliğine katıldı.

Şırnak İdil'e bağlı Pınarbaşı Köy Muhtarı ve köylülerinde katıldığı CHP Gençlik Kolları ile CHP Bursa Milletvekili ve PM Üyesi Orhan Sarıbal'da katılarak destek verdi.

Etkinlik sonrası basın açıklaması yapan CHP Gençlik Kolları MYK Üyesi Mustafa Kalkan "Değerli dostlarım, bizler çok zor şartlar altında siyaset yaptığımız seçim bölgemizde, küçük kardeşlerimizin müthiş istekleri doğrultusunda bir etkinlik gerçekleştirmeleri son derece cesur bir harekettir. Gün geçmiyor ki Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun bir köyünde, bir ilçe mahallesi'nde sokağa çıkma yasağı uygulanmasın. Bütün bu baskı ve yıldırma politikalarına rağmen, onlarca minik yürek bir olup, özgürlük ve demokrasi adına barış için uçurtma uçurmak istediler. Bizler de abileri olarak, barışın sembolize edildiği bugünde onları yalnız bırakmak istemedik. Katılım sağlayan herkese sonsuz minnetlerimi sunarım minik kardeşlerimiz ve bölge halkımız adına." dedi.

Etkinliğe katılan CHP Antalya İl Gençlik Kolları Başkanı Musa Gül ise "Bölgede görmek istediğimiz bir havayı bugün inanın onlarca, yüzlerce küçük bedende gördüm. Bugün, Cumhuriyet gençlerinin, çocukluktan nasıl barış, demokrasi ve kardeşlik için mücadele ettiğini ve geleceğini savaşlara, yozlaşmış bir medeniyete bırakmayacağını gördüm. Etkinlik bize, medeniyetler beşiği olan bir kültürün coğrafyasına savaşın ve kargaşanın değil, özgürlük ve barışın, huzurun ve refahın egemen olması gerektiğini çok net gösterdi. Emeği geçen herkesi canı gönülden kutluyorum ve bir sonra ki etkinliği şimdiden hevesle ve dört gözle bekliyorum." dedi.

CHP İstanbul Gençlik Kolları Kenan Otlu'da kısa bir açıklama yaparak " Son süreçte ülke olarak adeta bir sınavdan geçtik. Ülkenin Doğusu ile batısı referandum sürecinde demokrasi, cumhuriyet ve laiklik için bir araya gelmiştir.Türkiyenin geleceği açısından bu büyük bir kazanımdır. Biz gençlere düşen hayırı doğru yorumlamak ve yeni siyasal sürecin önderliğini yapmaktır.Bugün Şırnak'ta bu halkın misâfir perverliği ve sıcaklığını bir kez daha görmüş olduk. Gençler olarak bu ülke de barışın, demokrasinin, adaletin egemen olması için sorumluluk almaya hazırız."

Çocukların hep birlikte rengarenk uçurtmaları uçurtması bölgede süren kargaşanın bir günlüğüne unutulduğu bir etkinlik olarak son buldu.