CHP’li Gençlerin Tüzük Mücadelesi Başarıyla Sonuçlandı - Kozmopolitik

 CHP’li Gençlerin Tüzük Mücadelesi Başarıyla Sonuçlandı

CHP’li Gençlerin Tüzük Mücadelesi Başarıyla Sonuçlandı

Cumhuriyet Halk Partisi 9-10 Mart’ta yapacağı tüzük kurultayı öncesi parti genel merkezince hazırlanan ve kamuoyu ile paylaşılan taslak tüzük yüzünden bir süredir hareketli.

Hazırlanan taslak tüzük üzerinden devam eden tartışmalardan biri de Gençlik Kollarını ilgilendiren yaş ve seçim hakkı konusuydu.

CHP’li gençler bir süredir hazırlanan taslak tüzük maddelerine ilişkin tepkilerini ve beklentilerini dile getirmekteydi.

Dün akşam CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz’ın yaptığı açıklama ile CHP’li gençlerin mücadelesinin sonuç aldığı öğrenildi. Emre Yılmaz sosyal medya hesabından yaptıkları mücadeleyi ve kazanımlarını açıkladı.

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz’ın taslak tüzük üzerine yaptığı açıklama şöyle:

1- Geceli gündüzlü çalışma devam edince yazmak şu ana kaldı. 9-10 Mart tarihlerinde tüzük gündemiyle toplanacak olan 19.Olağanüstü Kurultayımızla ilgili kısa bir bilgilendirme floodu olacak bu.

2- Geçtiğimiz günlerde parti organlarında sunduğumuz önerileri bu mecradan da uygun haliyle paylaşmıştık. Tüm önerilerimiz, geçtiğimiz dönem gerçekleşen tüzük atölyemiz ve mail aracılığıyla il başkanlıklarımızdan topladığımız talepler doğrultusunda oluşmuştu

3- Ben, doğal üyesi olduğum MYK toplantımızda aynı talepleri genel başkanımız ve kurulumuza yeniden ilettim.

4- 2 Mart günü PM ve Milletvekillerimizle gerçekleşen toplantıda bu sefer genç PM üyesi arkadaşlarımızla birlikte meramımızı dile getirdik. Dün yapılan il başkanları toplantısında da aynı tavrımızı koruduk.

5- Bir an geri adım atmadan devam ettik. En nihayetinde kazanılmış haklarımızı geri aldık, üstüne başka geleceğin gençliğini büyüttük!

6- Bu kazanım, kenarda susarak beklemeyen, kavgaya atılan gençlerin zaferidir. Daha inançlı, daha kalabalık zaferlere yürüyeceğiz.

7- 2019 için: Şimdi bize 1919 ruhuyla yeniden bir zafer gerek ! #başkagelecekmümkün