CHP’li Gürsel Erol Başbakanı Karşıladı.. Tartışmalar Yüzünden Açıklama Yapmak Zorunda Kaldı.. - Kozmopolitik

 CHP’li Gürsel Erol Başbakanı Karşıladı.. Tartışmalar Yüzünden Açıklama Yapmak Zorunda Kaldı..

Cumhuriyet Halk Partisi Tunceli Milletvekili ve Parti Meclisi üyesi Gürsel Erol bugün Tunceli’ye referandum çalışması için gelen Başbakan Binali Yıldırım’ı karşıladı. Başbakan’ı karşılayan ilk CHP’li vekil olan Erol, yapılan hareketten CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bilgisi ve onayı olduğunu söyledi.

Tunceli’ye referandum mitingi için gelen Başbakan Binali Yıldırım'ı karşılayan CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, Başbakan Yıldırım'ın kentten ayrılmasından sonra çok tartışılan karşılama gerekçesini CHP Tunceli il binasında yaptığı basın toplantısında anlattı.

Gürsel Erol şunları söyledi:

"Sayın Genel Başkanıma danıştım, katılmamızın doğru olacağını söyledi ve bize destek verdi. Bende bunun üzerine il başkanımızı aradım ve hem il başkanımız hem ilçe belediye başkanlarımız ile il genel meclisi üyelerimiz ile birlikte sayın Başbakanımızı karşıladık. Valilik bakamında verilen brifinge de ben bizzat katıldım ve Tunceliler için kutsal sayılan Munzur Vadisi'nde yapılmak istenen barajların iptal edilmesi için Başbakandan özel ricada bulundum, kaygılarımızı anlattım. Sayın Başbakan beni dinledikten sonra toplantıya katılan eski Enerji Bakanı Taner Yıldız'ı bu konuda görevlendirdi ve Munzur Vadisinde yapılması planlanan HES ve Barajlarla ilgili detaylı bir çalışma yapmasını istedi ve Taner Yıldız'ın da daha sonra uygun bir zamanda Tunceli'ye gelerek bu konu üzerinde çalışma yapmasını ve kendisine de bu konuda bir dosya hazırlanarak verilmesini istedi."

Dersim'in hoşgörü, cumhuriyet, özgürlük ve inanç merkezi olduğunu da söyleyen Gürsel Erol, "Biz bu değerlere sahip çıkarak bugün ilimize gelen bir misafiri karşıladık. Tunceli insanı hep hoşgörülüdür, burada Tunceli farklılığını ortaya koyduk" diye konuştu.