CHP'li Gürsel Erol: PKK'ya Meydan Okuyorum - Kozmopolitik

 CHP'li Gürsel Erol: PKK'ya Meydan Okuyorum

Cumhuriyet Halk Partisi Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, "Ben bu ilin milletvekiliyim. Bedel ödeteceklerse buradan meydan okuyorum. Bana ödetin. Öğretmenlerimize, insanlarımıza değil" dedi.

Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinde düzenlenen Dut ve Peynir Festivalinde katılan CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, 23 yaşındaki Öğretmen Necmettin Yılmaz'ı şehit eden terör örgütü PKK'ya tepki gösterdi.

CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol yaptığı konuşmada, "Belkide Tunceli tarihinde, Dersim tarihinde Cumhuriyet Halk Partililer olarak ilk defa bir isyanı sokağa döktük. Necmettin öğretmenimizin terör örgütünce katledilmesine isyan ettik.Tunceli'de yeter dedik. Yürüdük ve isyan ettik. Çünkü bu topraklar bizim için, geçmişimizin, tarihimizin doğamızın, geleneklerimizin, kültürümüzün, inançlarımızın toprağı. Bu topraklara sığınan hiçbir insan tarih boyunca katledilmemiştir. Sahip çıkılmıştır. ve Necmettin'imizin kanı, terör örgütlerince Dersim topraklarında döküldü. Bu bizim kültürümüze sıkılan bir kurşundur. Bu bizim inançlarımıza sıkılan bir kurşundur. Bu Anafatma'nın, Düzgün Baba'nın, Munzur Baba'nın inançlarına sıkılan bir kurşundur. Asla kabul etmiyoruz. Bu kent bir terör kenti değildir. Bir özgürlükler şehri ve bir Cumhuriyet kentidir. Bizim ilkemiz, bizim davamız Mustafa Kemal'in inançlarıdır. Cumhuriyetin temel değerleridir. Bunları bilmeyenlere artık boyun eğmeyeceğiz. Ben bu ilin Milletvekiliyim. Değerli hemşehrilerim, bedel ödeteceklerse buradan meydan okuyorum. Bana ödetin.Öğretmenlerimize değil. İnsanlarımıza değil. Esnafımıza değil. Muhtarlarımıza değil. Köylümüze değil. Düşünün ki Gümüşhane'de bir inşaat işçisi yememiş, içmemiş, evladını büyütmüş ve o evladını öğretmen yapmış. ve Öğretmenlik Dersimliler için, Tuncelililer için kutsal bir meslektir. Çünkü biz bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum diyen Hz. Ali'ye inanan bir toplumuz." dedi.

Gürsel Erol geçtiğimiz günlerde de teröre karşı bir miting düzenlemişti.