CHP'li Hamzaçebi'den 2019 Mesajı: Biz Halkın Belediyesini Kuracağız - Kozmopolitik

 CHP'li Hamzaçebi'den 2019 Mesajı: Biz Halkın Belediyesini Kuracağız

CHP İstanbul Milletvekili Hamzaçebi, Beykoz'da Kastamonululara konuk oldu, "Gelin Büyükşehir'de destek verin imarı, mülkiyeti çözelim" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul 1. Bölge Milletvekili M. Akif Hamzaçebi, Beykozlu Kastamonulular Derneği'nde vatandaşlarla bir araya geldi. Bir süredir kulislerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday olacağı konuşulan Hamzaçebi, iddiaları doğrulayarak Mahalli İdareler Seçimleri'ne 17 ay kala Beykozlulara, "Samimiyetimi biliyorsunuz, desteğinizi bekliyorum" dedi.

dostbeykoz sitesindeki habere göre; Hamzaçebi, Beykozlular içinde Beykozlular içinde aynı ifadeleri kullanabileceğinin altını çizerek, "Benim siyasi hayatım Beykoz'da geçti. Birçok ilki Beykoz'da gerçekleştirdim. Bugün bütün yasaları ve teklifleri, Cumhuriyet Halk Partisi olarak, Akif Hamzaçebi olarak bizler yaptık. Bugün bütün Beykoz'u ilgilendiren 2B meselesinin çözümüne ilişkin ilk adımı bizler attık ve buralarda toplantılar yaptık. Sizlerle konuşarak adım attık. Bana vatandaşlarımız o zaman, siz bu 2B'yi çözeceğiz diyorsunuz ama bu ecr-i misil makbuzları ne olacak? diye sordu ve makbuzlarını gösterdi. Ben bu ecri misil makbuzlarını yırtıp atacağız dedim. Ne söylediysek yasaya girdi, belki istediğimiz gibi çıkmadı" dedi.

Demokrasilerde vatan toprakları üzerinde bulunan her şeyin vatandaşlara ait olduğunu vurgulayarak sözlerine devam eden Akif Hamzaçebi, "İstanbullulara 2B anlatırken, "bu arazileri emlak vergi değeri üzerinden vereceğiz demiştik. İktidarın ileri gelenleri siz kimin malını kime veriyorsunuz dediler ve bizde demokrasilerde devletin malı olmadığını bu malın halkın olduğunu söyledik. Demokrasilerde her şey milletindir. Yeterli mi? Hayır, asla. Bu adımları da yeterli bulmuyoruz. Biz büyük bir hedef koyduk. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanarak, Beykoz'da vatandaşlarımızın refah seviyesini arttıracağız. Kazanana kadar asla dönmek yok. Mutlaka hedefe ulaşacağız. Bu mücadele sizlerindir. Biz halkımızla birlikte bu mücadeleyi veriyoruz, kişisel mücadelem asla olamaz" ifadelerine yer verdi.

Konuşmasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin halktan uzaklaştığı söylemine yer vererek devam eden Hamzaçebi, "Halktan kopuk bir yönetim var, onlar gökdelenlere imar izni vermekle meşguller. İstanbul'u İstanbul'dan yönetelim. Biz bunu başaracağız, yağmurlardan sele dönüşmesini engelleyeceğiz. Yağmuru emecek toprak oluşturacağız. TEM yolunda nehir oluyor. Son yağmurların birisinde Dedeoğlu deresi yukarıdan aşağıya geliyor, yanında bir dere ıslahı yapılmış. Yapılan beton set nedeniyle sel dereye ulaşamıyor. Bunlar İstanbul'u yönetemiyorlar. Biz halkın belediyesini kuracağız. Gökdelen yapanın sorunu yok, iki katlı evi olan vatandaşın sorunu var. Beni tanıyorsunuz, biliyorsunuz. Ne derece samimiyetle siyaset yaptığımızı biliyorsunuz. Biz bu mücadeleyi İstanbullularla beraber vereceğiz" cümleleriyle hitap ederek vatandaşlardan destek istedi.

Amaçlarının kadim medeniyetler şehri İstanbul'a ve İstanbulluya hizmet olduğunu, bunu da vatandaşlarla paylaştığını söyleyen Hamzaçebi, sözlerini şu cümlelerle sonlandırdı:
"Bizlerin amacı İstanbul'da halkın Büyüşehir Belediyesini kurmaktır. Bizler iyi niyetle yola çıktık. Niyetimiz, halistir. Bunu sizlerle paylaşıyorum, sizin adınıza sizlerle yola çıktık ve sizlerden bu amaçla desteğinizi istiyoruz. Vatandaşlarımızın bizlere bu görevi vereceğine canı gönülden istiyorum."