CHP'li milletvekillerinin saat 23.45 uçağıyla Hatay'a hareket ettiği öğrenildi - Kozmopolitik

 CHP'li milletvekillerinin saat 23.45 uçağıyla Hatay'a hareket ettiği öğrenildi

Hatay Valiliği, bir açıklama yaparak İdlib'de 9 askerin yaşamını yitirdiğini kaydetti. Öte yandan Ankara'da İdlib krizi ile ilgili olağanüstü hareketlilik yaşandı. CHP ve Saray'ın İdlib krizine yönelik olağanüstü toplandığı bildirildi

Hatay Valiliği, bir açıklama yaparak İdlib'de 9 askerin yaşamını yitirdiğini kaydetti.

Valilik tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

"İdlib'de rejim kuvvetleri tarafından TSK unsurları hava saldırısına uğramıştır. Bu saldırı sonucu 9 Mehmetçiğimiz şehit olmuştur. Hastanelerimizde yaralılarımız için herhangi bir kan ihtiyacı yoktur.Tüm tedbirler alınmış, tüm sağlık personelimiz görevi başındadır. Yaralılarımıza gerekli müdahaleler yapılmaktadır."

CHP VE SARAY OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI

Suriye'den gelen haberler üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olağanüstü toplantı kararı aldı. Kılıçdaroğlu yansıyan bilgileri değerlendirmek üzere parti genel merkezine geçti ve partideki kurmaylarıyla toplantı yaptı. CHP'li milletvekillerinin de saat 23.45 uçağıyla Hatay'a hareket ettiği öğrenildi.

Öte yandan İHA'nın aktardığına göre, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla Saray'da da acil bir güvenlik toplantısı yapıldığı kaydedildi.

Erdoğan'ın kurmaylarıyla gerçekleştirdiği ve 2 saat süren toplantıya Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı Hakan Fidan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar ve kuvvet komutanları katıldı.

' İDLİB'DEN SICAK HABERLER GELİYOR'

Posta gezetesi Ankara temsilcisi Hakan Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, İdlib'de sıcak gelişmelerin yaşandığını aktardı.

Çelik'in açıklaması şu şekilde:

"Masada Türkiye-Rusya görüşmeleri sonuçsuz kaldı. Moskova hava sahasını açmadı. Rus savaş uçakları ve onların koruması altındaki Şam reji m güçleri çok şiddetli blok saldırılar düzenliyor. İdlib'den den sıcak haberler geliyor. Ankara'da olağanüstü toplantı var."

EKŞİ SÖZLÜK'E ERİŞİM ENGELİ

Ankara'dan gelen saldırı haberleri üzerine Ekşi Sözlükte de erişim engeli yaşandığı bildirildi.

AKŞENER ANKARA'YA DÖNÜYOR

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de İdlib’deki gelişmelerle ilgili olarak Erdoğan’la telefonda görüştü.

Duvar'ın aktardığına göre Akşener, Balıkesir programını iptal ederek, gelişmeleri takip etmek ve değerlendirmek üzere Ankara’ya dönüyor.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin de Başkanlık Divanı üyeleriyle birlikte genel merkezde İdlib’deki gelişmeleri değerlendirdiği kaydedildi.