CHP’li Murat Özçep: Hopa’yı Yeniden Kazanmak ve Birlikte Yönetmek İçin Adayım - Kozmopolitik

 CHP’li Murat Özçep: Hopa’yı Yeniden Kazanmak ve Birlikte Yönetmek İçin Adayım

Kurultay tartışmalarının sürdüğü CHP’de, Artvin İl Genel Meclis üyesi Murat Özçep Hopa Belediye Başkanlığı için aday olmak istediğini açıkladı.

CHP Hopa İlçe Başkanlığı’nda gerçekleştirilen basın açıklamasına CHP Hopa İlçe Başkanı Adnan İskender, CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, Trabzon İl Başkanı Güzide Uzun, CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, CHP Artvin 22. Dönem Milletvekili Yüksel Çarbacıoğlu, Kemalpaşa Belediye başkanı Ergül Akçiçek, Hopa’daki sol ve demokratik parti-kurum temsilcileri, çok sayıda partili ve vatandaş katıldı.

Partideki görevi gereği toplantıya katılamayan Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan gönderdiği mesajla tüm katılımcılara selamlarını iletti.

CHP ilçe örgütünün dışına taşan bir kalabalığa seslenen Murat Özçep: “Hepinizin bildiği gibi ülke tarihimizin en kara ve zor günlerinden geçiyoruz. Yüzyıllardır süre gelen meclis ve parlementonun lağvedildiği, bütün güçlerin tek bir kişinin eline geçtiği, demokrasi ve özgürlüklerin rafa kaldırıldığı, her türlü muhalefetin suç sayıldığı, yaşamın her alanında baskı ve saldırıların arttığı bu süreci beraber yaşıyor ve idrak ediyoruz.” dedi.

BİRLİK VURGUSU
Konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yapan Özçep: “Bütün bunları hep beraber yaşıyorsak yine bu karanlık günlerin içerisinden de “Hep beraber” çıkmak boynumuzun borcudur.” İfadelerini kullandı.

HOPA’NIN GELENEĞİNDE VAR
Beraber hareket etmenin CHP’nin ve Hopa halkının geleneğinde olduğuna dikkat çeken Özçep şunları söyledi: “Bu tavır ve birikim Cumhuriyet Halk Partisi’nin geleneğinde Hopa örgütümüzde ve Hopa’nın duyarlı halkında bulunmaktadır.

Cumhuriyet Halk Parti’sinin geleneğinde bulunmaktadır çünkü; partimiz, Cumhuriyet’in kurucu iradesidir. Bu kurucu irade yine üzerine düşen görevi yapacak ve memleketi içerisinde bulunduğu durumdan kurtaracak güce sahiptir.

Hopa örgütümüzün geleneğinde bulunmaktadır çünkü; örgütümüz Türkiye’nin en genç ilçe başkanlarını, en genç il encümenlerini çıkarmıştır. Hopa örgütümüz gençlerin önünü açmakla kalmayıp; Hopa tarihine önemli belediye başkanları kazandırmış ve sosyal demokrat belediyeciliğin en güzel örneklerini vermiştir.

Hopa halkında bu gelenek bulunmaktadır çünkü; Hopa halkı zalimin zulmüne hiçbir zaman diz çökmemiş, her zaman dik durmuş; memleketine, çayda emeğine ve deresine sahip çıkmıştır.”

HEP BERABER YÖNETMEK İÇİN ADAYIM
“Hep Beraber Hopa” diyerek bir yola çıktığını söyleyen Murat Özçep: “Örgütümle beraber, gençlerle beraber, kadınlarla beraber, emekçilerle beraber, Hopa halkıyla beraber; Hep Beraber Hopa’yı yeniden kazanmak ve beraber yönetmek için Cumhuriyet Halk Partisi’nden Belediye Başkan Aday Adayı olduğumu açıklıyorum.

Hopa’mızın sorunlarını ve dertlerini biliyorum. Aday adaylığım sürecinde Hopa’mızı içinde bulunduğu durumdan çıkaracak ve Hopa’ya yakışır bir belediyecilik anlayışını güçlendirecek, Hopa’nın yüzünü tekrar güldürecek sosyal, kültürel alanlarda aktif, ekonomik faaliyetlerinde hesap veren, gençlerin ve kadınların daha katılımcı olduğu bir belediyecilik anlayışı için proje ve programları “hep beraber” oluşturmak ve gerçekleştirmek için çalışacağım.” dedi.

Murat Özçep’in basın açıklamasının tam metni:
Sayın milletvekilim, sayın belediye başkanlarım, sayın il başkanlarımız, sayın ilçe başkanım, değerli ilçe yöneticilerimiz, il encümeni arkadaşlarım, partimizin çok değerli kadın ve gençlik kolları, Hopamızın duyarlı sivil toplum örgütleri, sendika ve parti temsilcileri, muhtarlar derneği başkanlığı yaptığım dönemde birlikte köy yollarını arşınladığımız muhtar arkadaşlarım, Hopasporun aziz ve asi taraftarları, basın emekçileri ve elbette ki Cumhuriyet Halk Partisinin cefakar, vefakar, emektar üyeleri; yol arkadaşlarım, dostlarım, kardeşlerim hepiniz hoş geldiniz.

Bugün sizlerle yan yana olmaktan dolayı duyduğum mutluluğu emin olun anlatamam, her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Sağolun, varolun…

Beni dinlemeye gelip dışarıda bulunan değerli dostlarım sizlere de teşekkür ediyorum. Hepinizin bildiği gibi ülke tarihimizin en kara ve zor günlerinden geçiyoruz. Yüzyıllardır süre gelen meclis ve parlamentonun lağvedildiği, bütün güçlerin tek bir kişinin eline geçtiği, demokrasi ve özgürlüklerin rafa kaldırıldığı, her türlü muhalefetin suç sayıldığı bir süreçten geçmekteyiz. Bütün bunları hep beraber yaşıyorsak yine bu karanlık günlerin içerisinden de “hep beraber” çıkmak boynumuzun borcudur. Bu tavır ve birikim Cumhuriyet Halk Partisinin geleneğinde Hopa örgütümüzde ve Hopa’nın duyarlı halkında bulunmaktadır. Cumhuriyet Halk Partisinin geleneğinde bulunmaktadır çünkü; partimiz, Cumhuriyetin kurucu iradesidir. Bu kurucu irade yine üzerine düşen görevi yapacak ve memleketi içerisinde bulunduğu durumdan çıkaracak güce sahiptir. Hopa örgütümüzün geleneğinde bulunmaktadır, çünkü; örgütümüz her zaman kadınların ve gençlerin yanında olmuştur.
Hopa örgütümüz gençlerin önünü açmakla kalmayıp; Hopa tarihine önemli belediye başkanları kazandırmış ve sosyal demokrat belediyeciliğin en güzel örneklerini vermiştir.

Hopa halkında bu gelenek bulunmaktadır çünkü; Hopa halkı zalimin zulmüne hiçbir zaman diz çökmemiş, her zaman dik durmuş; memleketine, çayda emeğine ve deresine sahip çıkmıştır.

Ben 20 yaşında Demokratik Sol Parti ile başlayan siyasi serüvenime 25 yaşımda Cumhuriyet Halk Partisi rozetini yakama takarak devam ettim. Sol ve demokrat bir gelenekle yetiştim ve bu geleneğimi bütün siyasi yaşamım boyunca uyguladım. Muhtarlık dönemimden, il genel meclisi üyeliğine, Karadeniz bölgesi il genel meclis üyeleri başkanlığından, Artvin Hopaspor başkanvekilliği görevime kadar her yerde görüşümle ve duruşumla hareket ettim, dik durdum. Bulunduğum her görevde “o, bu, şu” demeden, ayrıştırmadan, ötekileştirmeden halka hizmet etmeye çalıştım. Bütün hizmetlerim sırasında gördüğüm ve tecrübe ettiğim şey; ne zaman “hep beraber” olduysak güçlü, ne zaman ayrı düştüysek yenik olduğumuz gerçeğidir. İşte bu yüzden bugün burada “Hep Beraber Hopa” diyerek bir yola çıkıyorum.
Örgütümle beraber, gençlerle beraber, kadınlarla beraber, emekçilerle beraber, Hopa halkıyla beraber; Hep Beraber Hopayı yeniden kazanmak ve beraber yönetmek için Cumhuriyet Halk Partisinden Belediye Başkanlığı Aday Adayı olduğumu açıklıyorum. Hopamızın sorunlarını ve dertlerini biliyorum. Aday adaylığım sürecinde Hopamızı içinde bulunduğu durumdan çıkaracak ve Hopaya yakışır bir belediyecilik anlayışını güçlendirmek isterim.

Hopanın yüzünü tekrar güldürecek sosyal, kültürel alanlarda aktif, ekonomik faaliyetlerinde hesap veren, gençlerin ve kadınların daha katılımcı olduğu bir belediyecilik anlayışı için proje ve programları “hep beraber” oluşturmak ve gerçekleştirmek için çalışacağım. Elbette ki bu göreve başka arkadaşlarımız da talip olacaktır. Onlara da buradan başarılar diliyorum.

Bu sürecin örgütümüze ve Hopamıza yakışır bir biçimde geçeceğinden ve aday belirleme yöntemlerinin şeffaf, katılımcı ve demokratik olarak uygulanacağından en ufak bir kuşkum bulunmamaktadır. Ben örgütümün ve Hopa halkının bana vereceği hiçbir görevden kaçmadım ve kaçmayacağım. Sonuç her ne olursa olsun yine Hopanın aydınlık günleri için mücadele edeceğime söz veriyorum. Bu sürecin örgütümüze ve Hopa halkına hayırlı olmasını temenni eder, hepinize ayrı ayrı bir kez daha teşekkür ederim.