CHP'li Tezcan'dan Erdoğan'ın O Sözlerine Yanıt - Kozmopolitik

 CHP'li Tezcan'dan Erdoğan'ın O Sözlerine Yanıt

CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, Bursa'da yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, 15 Temmuz gecesi uçakta bulunamamasını peygamber Muhammed’le ilişkilendirerek anlatmasına tepki gösterdi. Tezcan, ‘’Peygamberlik referandumla olmaz’’ dedi.

CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, CHP Bursa İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın15 Temmuz gecesi ile ilgili "Hani geliyorlar sevgili peygamberimiz Ebubekir Sıddık ile orada ama mağaranın kapısını örümcek örüyor ve gelip bakıyorlar ki örümcek ağ örmüş, ‘Burada örümcek ağ ördüğüne göre herhalde buraya kimse girip çıkmış değildir’ diyorlar ve kapıdan müşrikler dönüp gidiyor. Şimdi bunlar da gelip bakıyorlar filan kimseyi görmeyince uçağın içinde dönüp gidiyorlar" şeklindeki sözlerine tepki gösterdi.

"'Hayır' çıkmasını önlemek için düştükleri telaş bir kere daha dini değerlerimiz ve inançlarımızı hoyratça ve fütursuzca zedeleme ve yaralama noktasına getirmiş" diyen Tezcan, "Peygamberlik referandum ile olmaz. Allahın gönderdiği vahiyle olur. Türkiye’de siyasetin, dine alet edilmesinin en yakıcı en büyük felaketini 15 Temmuz’da yaşadık. Akılları başlarına gelmiştir sanıyorduk, ama görüyoruz ki aynı gaflet aynı dalalet devam ediyor. İnançlar üzerinden bu seçim kampanyasını yürütebileceği sananlara diyorum ki Allah da millet de beni affetsin deme noktasına getirmesin" ifadelerini kullandı.