CHP’nin Büyük Kurultayında Oylama Çarşaf Mı? Blok Mu? - Kozmopolitik

 CHP’nin Büyük Kurultayında Oylama Çarşaf Mı? Blok Mu?

Cumhuriyet Halk Partisi 3-4 Şubat 2018 tarihinde Büyük Kurultay’ını yapmaya hazırlanıyor. Kurultayda Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde aday olduklarını açıklayan Yalova Milletvekili Muharrem İnce ve Ümit Kocasakal ile yarışacak.

Cumhuriyet Halk Partisi 3-4 Şubat 2018 tarihinde Ankara’da Büyük Kurultay’ını yapacak. Kurultayda mevcut genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu, aday olmak için yeter sayıda imza buldukları taktirde geçtiğimiz günlerde aday olduklarını açıklayan Yalova Milletvekili Muharrem İnce ve Ümit Kocasakal ile yarışacak.

İki gün sürecek kurultayın ilk günü Genel Başkan seçimi yapılacak. İkinci gün ise Parti Meclisi seçimi yapılacak.

PARTİ MECLİSİ OYLAMASI ÇARŞAF LİSTE
Büyük Kurultayda Genel Başkanlık seçimi kadar merak edilen bir diğer konunun da Parti Meclisi seçimi olduğu aşikar. Parti Meclisi seçiminin çarşaf liste mi blok liste mi olacağı kurultayın ilk günü yapılacak oylama ile belirlenecek. Parti kulislerinden edinilen bilgiye göre CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisini ziyarete gelen il başkanlarının sorusu üzerine tavrının çarşaf liste’den yana olduğunu belirttiği öğrenildi.

Yarışın bir diğer önemli ismi olan Muharrem İnce’nin ekibinin de tavrının çarşaf listeden yana olacağı öğrenildi.

Kılıçdaroğlu ve İnce ekibinden alınan bilgiler ışığında 3-4 Şubat 2018 tarihinde yapılacak Büyük Kurultay’da Parti Meclisi seçiminin çarşaf liste ile yapılması bekleniyor.