CHP’nin İBB Adayı Ekrem İmamoğlu Mu Olacak? - Kozmopolitik

 CHP’nin İBB Adayı Ekrem İmamoğlu Mu Olacak?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sabah İstanbul'da meclis üyeleriyle buluştu ve "Biz de aday çıkaracak ve başkanlığı almak İçin yarışacağız" dedi. Kılıçdaroğlu'nun yaptığı değerlendirme konuşması sonrası belediye meclis üyelerinden başkan adayı olmasını istedikleri üç ismin pusulaya yazılması istendi.

CHP'li Meclis üyeleri Kılıçdaroğlu başkanlığında sabah saatlerinde Sheraton İstanbul Ataköy Hotel’de bir kahvaltı toplandı. Kahvaltı sırasında meclis üyelerine boş kağıt verilip Kadir Topbaş’ın istifasından boşalan başkanlık koltuğuna Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı olarak gösterilmesini istediğiniz 3 ismi yazmaları istendi.

Meclis Üyelerinin İstanbul Büyükşehir Başkanlığı için istediği üç ismin yazılı olduğu kağıtlar toplanarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na iletildi.

Kozmopolitik.com.tr’nin CHP kulislerinden öğrendiği bilgiye göre öne çıkan üç isimin Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün ve İBB Grup Başkan Vekili Ertuğrul Gülsever olduğu öğrenildi.

Cumhuriyet Halk Partisi kulislerinde Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İBB Başkan adaylığı için öne çıktığı konuşuluyor. Kulislerde ayrıca CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sürece müdahale etmesinin seçimin kaderi açısından kritik öneme sahip olduğu vurgulanıyor.

Seçim Perşembe Günü Yapılacak
Kadir Topbaş’ın istifasının ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinde yapılacak oylama ile belirlenecek. Perşembe günü olağanüstü seçim gündemi ile toplanacak mecliste İstanbul Büyük Şehir Belediyesinin yeni başkanı seçilecek. Yapılan oylamada 179 AKP’li üye 127 CHP’li 2 MHP’li ve 1 Bağımsız üye oy kullanacak.