Çiftlik Bank'ın Kurucusu Kaçmadan Önce Eşini Boşamış - Kozmopolitik

 Çiftlik Bank'ın Kurucusu Kaçmadan Önce Eşini Boşamış

Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın Uruguay'a kaçmadan kısa bir süre önce eşi Sıla Soysal'ı boşamış.

Çiftlik Bank'ın sahibi Mehmet Soysal ve boşadığı ortaya çıkan eşi Sıla Soysal günün konusu oldu. Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın'ın Uruguay'a kaçmadan önceeşi Sıla Soysal ile ayrıldıkları ortaya çıktı.

Çok sayıda Çirflik Bank mağduru Sıla Soysal'ın kişisel sosyal medya hesabına mesaj atarken Facebook hesabından Çiftlik Bank alacaklılarının mesajlarını yanıtsız bırakan Sıla Soysal, bir ajansa kayıtlı oyuncu olarak görülüyor.

SPK raporlarına Mehmet Aydın'ın eşi Sıla Soysal'ın hesabına milyon dolarlar gönderdiği yansımıştı.

MEHMET AYDIN'IN EŞİ SILA SOYSAL KİMDİR?
Mehmet Aydın yurt dışına kaçmadan önce eşi Sıla Soysal'ı boşadı. Mehmet Aydın'ın firar ettiğini ortaya çıkması ile birlikte konuşmaya başlayan eski karısı Sıla Soysal ocak 208'de ayrıldıklarını açıkladı. 20 yaşında olan Sıla Soysal facebook hesabında kendisini bir ajansa kayıtlı oyuncu olarak gösteriyor.

HESABINA MİLYON DOLAR YATMIŞTI
Mehmet Soysal Çiftlik Bank'tan topladığı paraların ilk postasını eşi Sıla Soysal'ın hesabına yatırmıştı. Şahsi hesap hareketlerini inceleyen SPK, Çiflik Bank parasının 1.7 milyon lirasının Mehmet Aydın'ın eşi Sıla Aydın'ın hesabına aktarıldığını, 6 milyon TL'nin de şirketle ilişkisi tespit edilemeyen bir şahsa verildiğini ortaya çıkarmıştı.

SILA AYDIN'IN BABASI PARAYA KONDU İDDİASI
Çiftlik Bank'ın sahibi Mehmet Aydın kayınpederinin eşinin hesabına yolladığı parala el koyduğunu iddia etmişti. Sıla Soysal ise böyle bir şey olmadığını iddia ederken 'Benim babam onu dolandırmış olsa babamın dehşet parası olurdu. Bunu bakanlar ya da devlet tarafındakiler kolaylıkla açıklığa kavuşturabilir. Ben de şikayetçi olacağım. Bu kadar insanın hakkını ödeyemem' dedi.

OCAK 2018'DE BOŞANMA DAVASI
Benim evliliğim bitme noktasındaydı. Ocak 2018 itibariyle boşanma davasının gerçekleştiğini söyleyebilirim. Şu an ağabeyi (Fatih Aydın) ile birlikte Uruguay'a oradan da Dubai'ye kaçtıklarını biliyorum. Mehmet Aydın ile birlikte olsaydım onunla kaçardım.