Cumhur İttifakı’nın Ankara Mitingine Kaç Kişi Katıldı? - Kozmopolitik

 Cumhur İttifakı’nın Ankara Mitingine Kaç Kişi Katıldı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhur İttifakı Büyük Ankara Mitingi'nde halka hitap etti. Erdoğan, Büyük Ankara Mitingi'ne kaç kişinin katıldığını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhur İttifakı Büyük Ankara Mitingi’nde halka hitap etti. Erdoğan, Büyük Ankara Mitingi’ne kaç kişinin katıldığını açıkladı.

Halk Web’de yer alan habere göre, Cumhurbaşkanı Emniyet’in verdiği rakamlara göre mitinge 450 bin kişinin katıldığını iddia etti.

MİTİNGTE NELER OLDU?

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın miting alanını selamlamasının ardından konuşmasına başlayan Mehmet Özhaseki, önce Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptığı dönemdeki faaliyetlerinden, ardından da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı dönemindeki çalışmalarından bahsetti. “Haseki Başkan”, “Dik dur eğilme bu millet seninle” sloganlarıyla konuşması sık sık kesilen Özhaseki belediye başkanlığı görevini üstlendiği dönemde yaptıklarını anlatırken bir kez dahi “Kayseri” demedi.

ERDOĞAN: 450 BİN KİŞİ VAR

Özhaseki’nin ardından kürsüye MHP lideri Bahçeli çıktı. Bahçeli, İYİ Parti’nin de desteklediği CHP’nin Ankara adayı Mansur Yavaş’a eleştirilerini sıraladı. Bahçeli’nin konuşmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kayahan’ın “Bizimkisi Bir Aşk Hikâyesi” şarkı eşliğinde sahneye çıktı. Erdoğan, “Sordum, şu sıralar hipodromda ne kadar insan var, dedim. Emniyetin verdiği rakamı söylüyorum. 450 bin. Ankara biz 31 Mart’a hazırız diyor” diye konuştu.

ÜÇÜNCÜ ORTAK MİTİNG İSTANBUL’DA

İzmir ve Ankara’nın ardından Cumhur İttifakı üçüncü ortak mitingini 24 Mart saat 14 00’de İstanbul’da düzenleyecek. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP lideri Devlet Bahçeli ve Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın katılacağı miting Yenikapı’da düzenlenecek.