Demirtaş’tan Bahçeli’nin Açıklamalarına Yanıt - Kozmopolitik

 Demirtaş’tan Bahçeli’nin Açıklamalarına Yanıt

Devlet Bahçeli'nin Alaattin Çakıcı ve Kürşat Yılmaz'ı örnek vererek yaptığı açıklamalara HDP'nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'tan yanıt geldi.

1.5 yılı aşkın süredir Edirne F Tipi Hapishanesi’nde tutuklu bulunan HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kendisiyle ilgili sözlerine ve af çağrısına tepki gösterdi.

Demirtaş’ın Twitter hesabından yapılan paylaşımda “Milyonlarca oy alıp parti lideri olacağıma azılı katil, psikopat bir mafya lideri olsaymışım daha iyiymiş! Yok ama çok şükür, ben böyle iyiyim. Sen bu boş laflara üzülme güzel anam. Senin ve tüm annelerin ellerinden öpüyor, anneler gününü kutluyorum” denildi.Milyonlarca oy alıp parti lideri olacağıma azılı katil, psikopat bir mafya lideri olsaymışım daha iyiymiş! Yok ama çok şükür, ben böyle iyiyim. Sen bu boş laflara üzülme güzel anam. Senin ve tüm annelerin ellerinden öpüyor, anneler gününü kutluyorum.

Ne olmuştu?

​MHP lideri Devlet Bahçeli, “Çocuk istismarcıları, tecavüzcüler, kadın katilleri, PKK’lılar, FETÖ’cüler hariç olmak üzere, ‘kader mahkumları’na af getirilmesi” önerisinde bulunmuştu. Twitter hesabından açıklama yapan Bahçeli şu ifadeleri kullanmıştı:

“PKK’lı Cumhurbaşkanı adayının serbest bırakılmasını canla, başla destekleyen karanlık ittifak tarafları ve holigan taraftarları, sesi çıkmıyor diye kader kurbanlarının sahipsiz olduğunu falan mı düşünüyorlar? Eğer böyleyse halt ediyorlar, kesinlikle yanlışa düşüyorlar.”

Bahçeli, Alaattin Çakıcı ve Kürşat Yılmaz için de şu ifadeleri kullanmıştı:

“Peki, ülkü ve ülke sevdalısı olan, davalarının gözü kara yiğitleri olarak bilinen mesela Alaattin Çakıcı, mesela Kürşat Yılmaz, 100 bin ülkücünün imzasıyla aday gösterilseydi, bu kahramanlarımız için de cezaevinden çıkarılmaları için bir kampanya yapılacak mıydı?”