Didem Engin: Başkan Ve Adamları Kontrolsüz Güce Sahip Olacak - Kozmopolitik

 Didem Engin: Başkan Ve Adamları Kontrolsüz Güce Sahip Olacak

16 Nisan Anayasa Değişikliği Referandumu'na günler kala sosyal medya hesabından 4. videoyu paylaşan CHP İstanbul Milletvekili Didem ENGİN, referandumdan “evet” çıkarsa Meclis'in işlevselliği yitireceğini söyleyerek "Başkan ve adamlarının kontrolsüz bir güce sahip olması her an sonu belirsiz bir kaosa yol açabilir" dedi.

16 Nisan Referandumu'nda “evet” çıkarsa işlevselliğini büyük ölçüde yitirmiş, yetkileri sınırlandırılmış, kolu kanadı kırılmış bir Meclis'in olacağını hatırlatan Didem ENGİN, "O Meclis'in vekilleri artık halkımızın gözü, kulağı, sesi olamayacaklar" dedi.

Milletin vekillerinin ne Cumhurbaşkanı'na, ne yardımcılarına, ne de bakanlara sözlü soru bile soramayacaklarını, gensoru veremeyeceklerini söyleyen Didem ENGİN, Başkan ve adamlarının kontrolsüz güce sahip olacaklarını belirtti.

"Unutmayın, kontrolsüz güç, güç değildir! Kontrolsüz güç her an sonu belirsiz bir kaosa dönüşebilir!" diyen Didem ENGİN, tüm vatandaşlarımızı hâkimiyetin kayıtsız şartsız milletin olması için 16 Nisan'da sandığa giderek HAYIR demeye çağırdı.