Dünyanın ünlü mimarları İstanbul'da biraraya geliyor - Kozmopolitik

 Dünyanın ünlü mimarları İstanbul'da biraraya geliyor

Yoğun bir katılımın beklendiği sempozyum bu yıl ilk kez uluslararası boyutta M.S.G.S.Ü Fındıklı Kampüsünde gerçekleştirilecek. Sempozyum iç mimariye ve tasarıma ilgisi olan tüm ziyaretçilere kapılarını dört gün boyunca ücretsiz olarak açacak.

Mekan Tasarımında Yenilikçi Yaklaşımlar konulu sempozyumun açılışına Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş başta olmak üzere bir çok bürokrat ve sektöre önemli katkılar sağlayan kurum ve kuruluşların katılması bekleniyor.

Türkiyenin önemli Sivil Toplum Kuruluşlarından olan Fikirtepe Platformunun desteğiyle düzenlenen sempozyumda Türkiyeden Hasan Mingü, Seyhan Özdemir ve Sefer Çağlar, Özlem Yan Devrim, Mustafa Toner gibi iç mimarlar uluslararası boyuta taşıdıkları başarılarının ardındaki bilgi ve birikimlerini konuklara aktaracaklar.


Yabancı davetliler arasında ise insansız helikopter tasarımıyla çığır açan Joseph Forakis'in yanı sıra değişik fikir ve tasarımlarla iç mimaride önemli projeler üreten Mark Philips, Tim Power, Dr. Sacha Peters, Marcus Cruz ve Joachim Sauter yer alacak.

Dr. Sacha Peters "Akıllı Malzemeler", Marcus Cruz "İnsan odaklı malzemeler ile yeni mimari tasarımlar", JoachimSauter "Yeni medyanın (3G, efektler vb.) mimaride tasarım olarak kullanımı", Mark Philips "Yenilikçi iç mekan tasarımları ve yenilikçi yaşamla ilişkisi", Joseph Forakis "Yeni ürünler ve yeni iç mekanlar" ve Tim Power "Yeni tasarım dünyasının yeni markları ve yeni yüzleri" konularını anlatacak.

İSTANBUL,(DHA)