Ekrem İmamoğlu Esenyurt'ta Halkla Buluşuyor; "Vatandaşın Emanet Ettiği Her Bir Oya Sahip Çıkacağız" - Kozmopolitik

 Ekrem İmamoğlu Esenyurt'ta Halkla Buluşuyor;

İBB'nin seçilmiş Başkanı İstanbul Esenyurt'ta vatandaşlara sesleniyor.

Ekrem İmamoğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

Esenyurt'ta değerli belediye başkanı arkadaşımla çok güzel işler yapacağız dedik.

Az kaldı biraz ara verdiler.

Demokrasiye sıkıntı veren bir avuç insan sizi bizden koparmak istediler. Şunu söyleyeyim çok güçlü geliyoruz. Milletçe geliyoruz. Halkımızla beraber geliyoruz. Çocuğu, genci, kadını erkeği, bütün partililer, herkes, 16 milyon İstanbullu ile geliyoruz.

Sizi temin ederim ki; bu kadar çocuk kadın bir arada başka hiçbir mitingde yok. Bir yerde çocuk, kadın, genç bu kadar çoksa orada umut var. Sorunlarınızı, sıkıntılarınızı biliyorum. Çözüm olmaya geliyoruz. En önemli sorun işsizlik. Onu da biliyoruz. Yakın çevresinde çocuğu, genci, yakını işsiz kim var desek hepiniz el kaldırırsınız. İstanbul'da neredeyse 3 gençten biri işsiz.

Açlık sınırınının altında yüz binlerce insan var. Bu şehrin ekonomisini düzeltmeye, işsizlere iş bulmaya geliyoruz. Bir avuç insan. Bazen YSK'da, bazen siyasette bir avuç insan oluyor. Onun için varsa yoksa yakın çevresi, ailesi, eşi dostu. Biz öyle bakmıyoruz. Size bu millet 2023'e kadar yetki verdi. Gidin ekonomideki sorunları çözün, işsizliği çözün. Biz de İstanbul'daki sorunları çözelim.

Yoksukllukla ilgili projelerimiz var. Gıda, eğitim destek paketimiz var. Her yurttaşına yardımcı olacak, buşehrin nimetlerini bu şehrin insanına dağıtacağız.

Onlar inatla, ısrarla diyor ki: Bu şehrin nimetlerini bir avuç insana dağıtacağı. Bu fırtınaları ondan koparıyorlar. Bu ülkede neredeyse 8 milyon işsiz var. Bu ülkenin evlerinde tencere kaynamıyor. Onlar gitmiyor amabu kadardeşiniz pazarpazardolaşıyor.

Beni pazarcı da tanır, pazarlardaki hanımefendiler de gençler de tanır. Onlar pazaragidemezler, fiyatlarla yüzelşemezler. Çocukların sıkıntılarını göremezler. Halktan koptular. Üretemiyorlar. Bundan emin olun. Değerli hemşehrilerim, güzel insanlar: Sizinle beraber üretmeye, sizlerin tenceremiz boş feryaatlarınızı duymaya geliyorum.

Bu şehrin bütün kaynaklarına en büyük düşman israf. Bu iki kelimeyi hiçbir zaman unutmayalım: İsrafa son, tasarruf var. İsrafa asla müsaade etmeyeceğiz. Bu ülkenin kaynaklarını çarçur edenlere fırsat tanımayacağız. Bu şehrin nimetlerini adam gibi harcarsak bu şehir herkesi mutlu edecek.

İBB'de yılda 5-6 milyar tasarrufla bütçe artısı elde edeceğimizi düşünüyoruz. İhalelerde yapılan harcamalarda derenin suyu ne hikmetse aynı yere akıyor. Hakkıyla kabiliyetleriyle herkes iş alsın. Biz partizanlığı bitirmeye geliyoruz dedik. Partizanlık bitecek.