Ekrem İmamoğlu: Organize Kötülükten Vazgeçin! - Kozmopolitik

 Ekrem İmamoğlu: Organize Kötülükten Vazgeçin!

31 Mart yerel seçimlerinin resmî olmayan sonuçlarına göre İBB Başkanı olan CHP’li Ekrem Imamoğlu, Binali Yıldırım’ın iddialarına ilişkin açıklama yapıyor.

Ekrem İmamoğlu’nun açıklamaları şöyle:

Acelecilik yaptı’ diyor benim için, beni acelecilikle suçluyor ama hepiniz hatırlıyorsunuz, rakibimiz yıldırım hızıyla ‘seçimi kazandık’ dedi

Ekonomik kriz, politik krizle bütünleşiyor. Ne yazık ki sürecin çözümüne değil, kriz çıkararak krizi unutturma peşinde.

Binali Yıldırım’ın bıkkınlığı ekranlardan her şeyi anlatıyor. Kendi iddialarını dahi anlatamaması bıkkınlığının göstergesidir. Üç başlıkta hile olduğunu söylüyor. Sayımda, seçmen listesinde ve sandık kurullarında… Seçmen listeleri ve sandık kurullarından kaynaklanana idddialar seçim öncesine aitti. Sayın bakanlar açıklama yaptı. Türkiye en güvenli yer dediler. YSK teminat verdi. Taşıma seçmen yoktur dedi. Ulusa seslendiler, bizim taşıma seçmen kaygılarımızın bir çoğunu reddettiler. Aynı evde 20 kişiyi nakleden anlayışı biz anlattık ama bu ihbarlarımızı seçim öncesi ihbar sürecinde yaptığımızda bile usule uygun denildi. Biz de kabul ettik. Bu iddialarda bulunan sayın rakibimizin seçim öncesi bir işlem yapmaması seçim sonrası tek tek açıklama ve bir şeyler elde etme çabasını anlamak mümkün değil. Bu iddiaların seçimin kaybettikten sonra uydurulduğu açıktır.

Ama iddia üretimine Büyükçekmece’de kamu görevlileri dahil edilmeye çalışılmıştır. Emniyet mensuplarımıza ayıp edilmiştir. Suç ve suçlu yaratma çabası gösterilmiştir.

Bütün işlemlere rağmen sayın Yıldırım’ın seçimi mundar ilan etmesi hukuka saygısızlıktır. İki saatlik konuşmada bu kadar tezatı bir arada görmedim. Seçimde şaibe olduğunun söylenmesi büyük bir kibirdir.

Ben toplumu infiale sokuyormuşum, İstanbul’u hareketlendiriyormuşum. Doğru. Nereye gitsem insanlar etrafımda toplanıyor, gülümsüyorlar. Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe maçına birlikte gidelim. Maça giderek YSK’yı nasıl baskı altına aldığımı anlamadım. Kendilerine ip ucu vereyim. Seçimden sonra bakanlarla özel toplantılar yapıyorsanız o baskı anlamına gelebilir, şüphe doğurabilir. Bu cennet vatanın içinde yaşayan 16 milyon İstanbullunun halay çekmesi horon tepmesi için yapılacak hareketten başkasını bilmem.

Organize kötülükten vazgeçin. İnsanlara vakit kaybettirmeyin. İnsanları yalan yanlış şeylerle kandırmayın.