Emrah Serbes: 2 kişinin öldüğü kazanın sorumlusu benim, teslim oluyorum - Kozmopolitik

 Emrah Serbes: 2 kişinin öldüğü kazanın sorumlusu benim, teslim oluyorum

Yazar Emrah Serbes, İzmir'de 2 kişinin hayatını kaybettiği, 1 kişinin yoğun bakımda olduğu kazanın sorumlusu olduğunu itiraf etti. Serbes, savcılığa giderek teslim oldu.

Yazar Emrah Serbes, 22 Eylül'de İzmir-Aydın otobanında gerçekleşen ve aynı aileden iki kişinin yaşamını yitirdiği trafik kazasının sorumlusu olduğunu açıklayarak savcılığa gitti.

Sosyal medya hesabından kazanın detaylarını paylaşan Serbes, şu anda kaza nedeniyle cezaevinde olan Kenan Doğru'nun değil kendisinin aracı kullandığını söyledi.

Aradan geçen günler sonrası vicdani sorumluluğu kaldıramadığını söyleyen Serbes, savcılığa gelerek teslim olduğunu açıkladı.

Kenan Doğru ve Serbes'in bulunduğu 34 NT 5005 plakalı otomobil, İzmir-Aydın Otoyolu Torbalı Kavşağı yakınlarında, Ayhan Özçelik (59) idaresindeki 35 TV 9335 plakalı otomobille çarpışöıştı.

Kazada, sürücü Özçelik ile kızı 16 yaşındaki Zeynep Özçelik olay yerinde hayatını kaybetmiş, anne Nilgün Özçelik ağır yaralanmıştı.

Sağlık ekiplerince Torbalı Devlet Hastanesine kaldırılan anne Özçelik, ambulansla Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi yoğun bakım ünitesine sevk edilmişti.

SOSYAL MEDYA İTİRAFIN NEDEN GEÇ GELDİĞİNİ TARTIŞIYOR

Serbes'in bu açıklamasının ardından sosyal medyada ilginç iddialar gündeme geldi.

Ailenin mobese görüntülerini istediği ve itirafın olay ortaya çıkmadan hemen önce geldiği ileri sürülürken, Serbes'in olay anında alkollü olup olmadığı ve bunun tespitinin yapılıp yapılmadığı da tartışma konusu oldu.

İTİRAFIN SAVCININ SORUŞTURMA BAŞLATMASI SONRA GELDİĞİ BELİRTİLİYOR

Milliyet gazetesinin haberine göre ise kazayla ilgili soruşturmayı yürüten Torbalı Cumhuriyet Başsavcılığı 2 gün önce kaza sırasında aracı kullanan kişinin tutuklanan Kenan Doğru olmadığı şüphesiyle soruşturma başlattı.

Bu kapsamda savcının şoför hava yastığı üzerindeki kan örnekleri alınarak Doğru ve Serbes'ten alınacak örneklerle Adli Tıp Kurumu'nda karşılaştırılması talimatını verdi.

Serbes'in itirafının bu talepten sonra gelmesi dikkat çekti.