Erdoğan: Afrin Akşama Kadar Düşmüş Olur - Kozmopolitik

 Erdoğan: Afrin Akşama Kadar Düşmüş Olur

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde 46. Muhtarlar Toplantısı’nda konuşuyor.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları...

Bu yıl 5 önümüzdeki yıl 7 şehir hastanemizi hizmete açıyoruz En büyük devrim yaptığımız yol ulaşım. 79 senede 6 bin 100 km bölünmüş yol yaptılar biz 15 senede 20 bin kilometre bölünmüş yol inşa ettik. Aramızdaki fark bu. Şu anda Ankara, Konya, Eskişehir ve İstanbul yüksek hızlı trenden istifade ediyor. Yakında ülkemizin pek çok yerine ulaşan hızlı tren hattına sahip olacağız. Mevcut 26 havalimanına 29 havalimanı ilave ettik. 279 baraja 508 baraj, 31 içme suyu tesisine 193 tesis daha ilave ederek bu alanda da çok büyük hizmetlere imza attık.

Bu hizmetleri yaparken şeytan taşlamayı da ihmal etmedik. Vesayet güçleriyle, darbe heveslileriyle, dışarıdaki destekçileriyle mücadele ettik.

"AFRİN AKŞAMA KADAR DÜŞMÜŞ OLUR"
34 yıllık terörle mücadele dönemimizi hakkıyla anlatacak bir şiirimiz bir marşımız yok. Şu anda Fırat Kalkanı, Afrin için bir Mehter Marşı gibi bir marşı yazamazlar mı? Bin yıldır bu toprakları vatanımız haline getirmek için kanlarını akıtan tüm şehitlerimizi gazilerimizi şükranla yad ediyoruz. Bugün buraya gelirlen ne kadar terörist etkisiz hale getirildi diye son rakamları alayım dedim. 3 bin 444 terörist etkisiz hale getirildi. Temenni ederim ki Afrin akşama kadar düşmüş olur.

Türkiye eğer sivilleri öldürmeyi hedef alsaydı şu anda Afrin bitmişti.