Erdoğan Altı Üniversiteye Rektör Atadı - Kozmopolitik

 Erdoğan Altı Üniversiteye Rektör Atadı

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 6 üniversiteye rektör atadı. Bunların arasında Dokuz Eylül Üniversitesine (DEÜ) atanan AKP eski Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar da bulunuyor.

Resmi Gazete'de yayımlanan atamalara göre 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 13'üncü ve Üst Kademe Kamu Yöneticileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Atama Usullerine Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2'nci ve 3'üncü maddeleri uyarınca Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğüne eski AKP Milletvekili Prof. Dr. Fatma Seniha Nükhet Hotar, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Akın Levent,İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörlüğüne Prof. Dr. Nuri Aydın, Marmara Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Erol Özvar, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörlüğüne Prof Dr. Hüseyin Çiçek, Sakarya Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Fatih Savaşan atandı.

[Haber görseli]

FATMA SENİHA NÜKHET HOTAR KİMDİR?
Fatma Seniha Nükhet Hotar, 25 Ekim 1961 yılında Malatya'da doğdu.Dokuz Eylül Üniversitesiİktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun olduktan sonra, Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Çalışma Ekonomisi Bölümünde yüksek lisans ve doktorasını tamamladı. Dokuz Eylül Üniversitesiİktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde Öğretim Üyeliği,Dokuz Eylül Üniversitesiİktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi Anabilim Dalı Başkanlığı, Türkiye-AB İlişkileri Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Sivil Düşünce ve Demokrasi Hareketi Derneği Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttü. AKP İzmir Milletvekili seçilen Hotar, AKP Genel Başkan Yardımcılığı yaptı. İngilizce bilen Fatma Seniha Nükhet Hotar, evli ve bir çocuk annesi. AKP'nin her kongresinde MKYK üyesi olarak seçilen Nükhet Hotar, 2017'de yapılan kongrede MKYK dışı kalmış, 24 Haziran seçimlerinde de yeniden aday olmamıştı.

Cumhuriyet