Erdoğan: Çanakkale'ye Gidenler Votka Mı Dersiniz Şarap Mı Dersiniz... - Kozmopolitik

 Erdoğan: Çanakkale'ye Gidenler Votka Mı Dersiniz Şarap Mı Dersiniz...

CHP yönetimi ve AKP'nin ardından Çanakkale'deki Adalet Kurultayı'nda içki içilmesini Erdoğan da diline dolayarak, "Malazgirt'te 50 bini aşkın genç geldi. Çanakkale'ye gidenler votka mı dersiniz şarap mı dersiniz ama bizim gençlerimiz 'tek bayrak tek millet tek vatan' dedi." şeklinde konuştu.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığının üçüncü yılında NTV canlı yayında açıklama yapıyor.

"İSTİHBARAT DEVLETİN BAŞINA BAĞLI OLMALI"

MİT'in Cumhurbaşkanlığına bağlanmasına ilişkin konuşan Erdoğan, "Şunu bilmek lazım. Devletin başı istihbaratta en önemli bilgileri alması gereken değil midir? Devletin hareket kabiliyetini kaybetmemesi için birinci derecede istihbarat ona bağlı olmalı. İstihbaratın başı devletin başına birinci derecede bağlı olmazsa devlet hareket kabiliyetini kaybeder" dedi.

"ÇANAKKALE'YE GİDENLER VOTKA MI DERSİNİZ ŞARAP MI DERSİNİZ..."

CHP'nin Çanakkale'de düzenlediği Adalet Kurultayı'nda içki içilmesini de diline dolayan Erdoğan, "Malazgirt'te 50 bini aşkın genç geldi. Çanakkale'ye gidenler votka mı dersiniz şarap mı dersiniz ama bizim gençlerimiz 'tek bayrak tek millet tek vatan' dedi." ifadelerini kullandı.