Erdoğan Manifestosunu Açıklıyor: Vergi Sistemi Daha Adil Hale Gelecek - Kozmopolitik

 Erdoğan Manifestosunu Açıklıyor:  Vergi Sistemi Daha Adil Hale Gelecek

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk, "Size ölmeyi emrediyorum" dediğinde bir ok gibi siperlerinden fırlayan aslanlar bizdik. 12 Eylül darbesi bizi hedef aldı." dedi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenen İstanbul İl Kongresi'nde, seçim manifestosunu açıklıyor. Kongre öncesi AKP delegeleri ve AKP'liler Sinan Erdem Spor salonunu doldurdu. Vatandaşların büyük bir bölümünün de salonun dışında beklediği görüldü. Salona Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın büyük fotoğrafları ile Türk Bayrağı ve AKP bayrağı asıldı. Salon içine kurulan ekrandan ilçelerin isimleri ve "İlk günkü aşkla... Yeniden diriliş" yazısı akıtıldı. Salonun üzerine kurulan dev ekrana salonun dışından ve içeriden görüntüler yansıtıldı.

"BİZİ BÖLMEK İSTEYENLERE EN BÜYÜK ŞAMARI 24 HAZİRAN'DA VURACAĞIZ"

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP İstanbul 6. Olağan Kongresi öncesi Sinan Erdem Spor Salonu önünde kendisini bekleyenlere seslendi.

Erdoğan özetle şunları söyledi:

Bugün seçim manifestomuzu açıklayacağız. İnşallah başkanlık sisteminin geleceğini ortaya koyacağız. Manifestoyla kalmayacağız. İnşallah ardından da seçim beyannamemizde neler yaptık neler yapacağız. Bunları açıklayacağız. Zaten biliyorsunuz. Ama bir de yapacaklarımız var. Bunları da inanıyorum ki merak ediyorsunuz. Bunları bilmenizde fayda var diye düşünüyorum. 24 Haziran'da Türkiyede yeni bir dönemin başlangıcını hep beraber gerçekleştireceğiz.

İstanbul'da il teşkilatımız bir kan değişikliğine gidiyor. 6. kongre ile yeni bir yönetim iş başına geliyor. Yeni yönetimle 24 Haziran'a hazırlanacağız. Kardeşlerim unutmayın İstanbul Türkiye'dir. İstanbul'da Türkiye'de ne ararsan hepsi var.

Bizi bölmek isteyenlere en büyük şamarı 24 Haziran'da vuracağız. Zira bizi bölemeyecekler. Topraklarımızı parçalayamayacaklar. Bazıları bölme gayretine girdiler. Cudi'de, Gabar'da F16 olduk, tepelerine, tepelerine indik. Şu anda 4415 terörist etkisiz hale getirildi. Bu millete yan bakana affımız yok. Bundan sonra da aynen yola devam.

Her türlü oyunu oynadılar. Bu millet kutlu bir millet. Yeter ki birliğimizi beraberliğimizi koruyalım. İnşallah 24 Haziran ülkemiz, milletimiz için hayırlı olacak.

[Haber görseli]

"12 EYLÜL BİZİ HEDEF ALDI"

Erdoğan daha sonra salonun içerisinde konuşmasına devam etti. Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

İstanbul'da yeni bir çağı açan müjdelenmiş ordu bizim ordumuzdu. Süleymaniye kubbelerinde bizim tekbirlerimiz yankılandı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, "Size ölmeyi emrediyorum" dediğinde bir ok gibi siperlerinden fırlayan aslanlar bizdik. Milli mücadelede varıyla, yokuyla cepheye koşan bizdik. 27 Mayıs darbesi bize yapıldı, darağacına çekilen bizim irademizdi. 12 Eylül darbesi bizi hedef aldı.

Kimsenin önünde eğilmedik, diklenmeden dik durduk. Milletin iradesine pranga vurmak isteyenlerin küresel efendilerine de eyvallah etmedik. Davos'ta işgalcilere karşı evet, "one munite" dedik.

Göreve geldiğimizde IMF'ye borcumuz 23,5 milyar dolardı. Merkez Bankası döviz rezervi 27,5 milyar dolardı. 2013'te IMF'ye olan bu borcu sıfırladık. Döviz rezervimiz şu anda 114 milyar dolar.

Gezi kalkışmasıyla istikrarımıza kastettiler, şehirlerimizi talan ettiler. 17-25 Aralık'ta bizi teslim almaya çalıştılar.

"CUMHURBAŞKANI OLDUĞUMUZDAN SONRA TERÖR ÖRGÜTLERİNİN DÜĞMESİNE BASILDI"

Cumhurbaşkanı olduğumuzdan hemen sonra terör örgütlerinin düğmesine basıldı. Bu ülkenin gördüğü en büyük ihaneti milletimizle birlikte başarısızlığa uğrattık. Biz çıplak ellerle tankları durduranlarız. Sizleri kutluyorum. Siz o gece ölümü öldürdünüz. Biz 15 asırdır Okçular Tepesi'ni bekleyenleriz. Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekâtıyla terör koridorunu paramparça ettik. Cudi'de biz vardık, Gabar'da biz vardık, Bestler Deresi'nde biz vardık, gerektiğinde Kandil'de biz vardık, inlerine girdik, etkisiz hale getirdik. Biz Türkiye'nin hür iradesi, bölünmez bütünlüğüyüz, biz Türkiye'yiz.

"BUGÜN SEÇİM MANİFESTOMUZU AÇIKLIYORUZ"

Bugün manifestomuzu açıklıyoruz. Aziz milletim, davamız bu millete hizmet davasıdır. Milli gelirimizi 3,5 kat artırdığımızda, ihracatımızı 5 katına çıkarttığımızda, enflasyonu tek hanelere düşürdüğümüzde işte millete hizmet budur. 16 yıllık iktidarımız döneminde devlet millet kaynaşması gelişti. Devlet milletin emrine girdi. İnsanı yaşat ki devleti yaşat anlayışıyla hareket ettik. Eski düzenden beslenenler değişime düşman olurlar.

"MİLLETİMİZE AFRA-TAFRA YAPMADIK"

Milletimize afra-tafra yapmadık. Hep milletimize hesap verdik. Herkesin gözü önünde biz muhasebemizi yaptık. Bu tarzımızı sonuna kadar sürdürmeye kararlıyız. Bu kadim coğrafya ne yazıktır ki vekalet savaşlarının alanı haline geldi. Hem kendimizin, hem de dostalrımızı güvence altına aldık. Artık bölgemizde Türkiye'ye rağmen Türkiye'nin menfaatlerine aykırı adımlar atmak mümkün değildir.

"AB'YE TAM ÜYELİK HEDEFİNDEN VAZGEÇMEDİK"

Türkiye 16 yıl önce AB kapısında bekleyen ama pazarlık şansı olmayan bir ülkeydi. AB'ye tam üyelik hedefinden vazgeçmedik.

Mamur kılınacak şehirlerimiz var. Daha güçlü hale getirilecek eğitin ve öğretim kurumlarımız var. Eşit bireyler olarak hayatın her alanında engelleri kaldırdığımız, yeni imkanlarla buluşturacağımız engellerimiz var. Daha yürüyecek çok yolumuz var.

"24 HAZİRAN SEÇİMLERİ TÜRKİYE İÇİN MİLAT OLACAK"

24 Haziran'da da biz bu şahlanışa talibiz. Tecrübelerimiz milletimizin umutlarının hizmetkarıdır. 24 Haziran seçimleri Türkiye için bir milat olacak. Milletin tercihiyle hayata geçen yeni yönetim sistemimiz, yürütmeyi daha güçlü, yargıyı daha bağımsız hale getirecek. Milli irade siyasetin tam merkezine yerleşecek. Bürokratik oligarşi tamamen son bulacak. Gecikmeyen icraat ile ekonomimiz canlanacak.

"VERGİ SİSTEMİ DAHA ADİL HALE GELECEK"

Türkiye muasır medeniyetler zirvesine çıkacak. Türkiye küresel bir güç olarak dünya sahnesindeki yerini alacak. Türkiye ekonomisi dış şoklara karşı daha dayanıklı bir hale gelecek. Kanal İstanbul gibi büyük projeler mutlaka hayata geçecek.Ahdim olsun ki, faizler, enflasyon ve cari açık düşecek. Vergi sistemi daha adil hale gelecek. Gazi Mustafa Kemal'in dediği gibi "Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacak"