Erdoğan Referandum Anketi Sonuçlarını Yine Beğenmedi - Kozmopolitik

 Erdoğan Referandum Anketi Sonuçlarını Yine Beğenmedi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, AKP'nin başkanlık referandumu çalışmalarına ilişkin verilen bilgileri dinledikten sonra, "Ağırlığınızı büyük illere verin. Özellikle İstanbul'a" dediği belirtildi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın pazartesi günkü Bakanlar Kurulu toplantısında, kampanya çalışmaları değerlendirilirken Almanya ve Hollanda’daki olaylar da gündeme geldi.

Hürriyet'ten Nuray Babacan'ın haberine göre Olayların referandum sonuçlarını nasıl etkileyeceği değerlendirmesi yapılırken, Başbakan Binali Yıldırım buna ilişkin araştırmanın henüz devam ettiğini söyledi.

'BÜYÜK ŞEHİRLERE AĞIRLIK VERİN'
Bazı bakanlar da iki ülkenin tavrından sonra yaptıkları ziyaretlerde "olumlu havanın sahaya yansıdığına tanıklık ettiklerini" söylediler.

Referandum programı gözden geçirilirken Erdoğan, "çalışmalarda özellikle büyük şehirlere ağırlık verilmesi gerektiğini" söyledi.

Bakanların ve parti yöneticilerinin programlarının yeniden revize edileceği ve hemşehri gruplarına göre, belirlenen illerde daha yoğun çalışma yapacakları belirtildi.

Bakanların yurtdışı gezileri ve bakanık programları da iptal edildi. Bakanlar sadece parti tarafından belirlenen çalışmalara katılacaklar.

'BU İYİ Mİ ŞİMDİ?'
Habere göre, Erdoğan, özellikle Doğu ve Güneydoğu illerindeki kampanya çalışmaları ve araştırma sonuçlarını da sordu. Bu bölgelerdeki oy oranının iyi olduğu bilgisi paylaşılınca, Erdoğan, "Diyarbakır’da durum nedir?" dedi.

"Diyarbakır’daki evet oranının yüzde 35-39 arasında olduğu" ifade edilince Erdoğan, "Bu iyi mi şimdi" yanıtı verdi.

Habere göre Erdoğan, "İşi sıkı tutalım, rehavete kapılmayalım" uyarısında bulundu.