Erdoğan Toprak, Bol Keseden MYK Teklifi Dağıtıyor - Kozmopolitik

 Erdoğan Toprak, Bol Keseden MYK Teklifi Dağıtıyor

Cumhuriyet Halk Partisi, 7 Mayıs Pazar günü Mersin Milletvekili Fikri Sağlar’ı kesin ihraç talebiyle disipline sevk etme konulu olağanüstü bir toplantı düzenliyor.

7 Mayıs Pazar günü öğlen saatlerinde CHP Genel Merkezi’nde başlayacak toplantı öncesi CHP kulisleri hareketli.

Parti Meclisi toplantısından bir gün önce parti sözcüsü Selin Sayek Böke’nin görevlerinden istifasının ardından farklı bir boyut kazanan süreç bugünkü oylama ile yeni bir hal alacak.

Geçtiğimiz günlerde Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, MYK’dan kesin ihraç talebi ile parti meclisine yollanmıştı. 60 Parti Meclisi üyesinin katılacağı oylama öncesi Cumhuriyet Halk Partisi kulislerinde hareketli saatler yaşanıyor.

CHP İstanbul 3. Bölge Milletvekili Erdoğan Toprak, Fikri Sağlar’ın ihracı gündemli yapılacak olağanüstü parti meclisi toplantısı öncesi kolları sıvamış durumda.

Erdoğan Toprak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun isteği doğrultusunda Fikri Sağlar’ı partiden ihraç etmek için yapılacak PM oylamasında dengeleri değiştirmeye çalışıyor.

CHP Kulislerinde Erdoğan Toprak’ın geceden beri yaptığı telefon görüşmeleri ile kritik önemdeki ona yakın Parti Meclisi üyesini arayarak MYK teklifinde bulunduğu öğrenildi

Bugün yapılacak oylamada Erdoğan Toprak’ın yaptığı “etik olmayan” teklifinin Parti Meclisi üyeleri üzerinde ne ölçüde etkili olduğu merak konusu.