Erdoğan'dan "Trump İle 22 Dakika" Açıklaması - Kozmopolitik

 Erdoğan'dan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trump'la yaptıkları birebir görüşmenin yaklaşık 20 dakika sürmesine ilişkin "kısa sürdü" diyenlere sert yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Amerika ziyaretinde Trump'la birebir görüşmesinin yaklaşık 20 dakika sürmesine yönelik "kısa sürdü" haberlerine sert tepki gösterdi.

Hürriyet'te yer alan habere göre; görüşmeye ilişkin gazetecilere değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, "Bugün bildiğiniz gibi saat 12.30 itibariyle Sayın Başkan Trump ile görüşmemiz oldu. İkili görüşmemizi müteakiben basın açıklaması yaptık. Sonra da heyetler arası görüşmeye geçtik. Bu aynı zamanda çalışma yemeği idi. Toplam 2 saat 45 dakika sürdü. Ama maalesef bazı medya organlarının 'Görüşme kısa sürdü' gibi nahoş bir yaklaşım peşinde. Sonra, gerçeğin çarpıtılması karşısında tavır göstermemize de kızıyorlar. Sen dürüst ol canımı ye ama sen dürüst olmazsan kusura bakma. Bizler çatladıkapı mahallesinin muhtarı değiliz. Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanıyız, ülkemizi temsilen burada bulunuyoruz. Malumunuz, baş başa görüşmenin ardından basın açıklaması yaptık, akabinde de çalışma yemeğinde bölgedeki gelişmeler dahil tüm konuları ele aldık. İki ülke münasebetlerini masaya yatırdık. Gerek PKK/YPG, gerek FETÖ tüm bu meseleleri ele aldık" ifadelerini kullandı.