Erdoğan'ın İntihardan Kurtardığı Vatandaş Cinayetten Tutuklandı - Kozmopolitik

 Erdoğan'ın İntihardan Kurtardığı Vatandaş Cinayetten Tutuklandı

İki yıl önce Boğaziçi Köprüsü’nden atlamaya kalkıştığı sırada, köprüden geçmekte olan Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından intihardan vazgeçirilen Vezir Çatraş, eşiyle ilişkisi olduğunu iddia ettiği Celal Doğancık’ı öldürdüğü suçlamasıyla tutuklandı.

Hürriyet'ten Çetin Aydın'ın haberine göre, İstanbul Sultangazi Yunus Emre mahallesinde geçen pazar gecesi saat 02.00 sıralarında bir evden dumanlar yükselmesi üzerine hemen itfaiyeye haber verildi. Poliste olay yerine gelerek çevre önlemi aldı. İtfaiye yangını söndürdüğünde eğlence mekanlarında DJ'lik yapan Celal Doğancık'ın cansız bedeniyle karşılaştı. Celal Doğancık'ın cesedi, incelenmek üzere Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Olay Yeri İnceleme ekipleri, yaptıkları incelemede, cesedin boğazında boğulma izlerine rastladı. Celal Doğancık öldürüldükten sonra ev yakılmıştı. Bu bilgiler üzerine Sultangazi Araştırma Büro Amiriliği ekipleri harekete geçti.

Polis yaptığı araştırmada, Celal Doğancık'ın Vezir Çatraş'la husumet içinde olduğunu belirledi. İddiaya göre, Çataş, eşi Özge Çatraş'la ilişkisi olduğunu söylüyor ve Celal Doğancık'ı tehdit ediyordu. Polis, kamera görüntülerinden de olay günü Vezir Çatraş'ın yanındaki bazı kişilerle ev bölgesinde olduğunu belirledi.

Yapılan tespitlerin ardından ekipler harekete geçti. Düzenlenen operasyonda Vezir Çatraş, N.Ç ve A.Ç gözaltına alındı. Vezir Çatraş, emniyette cinayeti itiraf etti. Eşiyle ilişkisi olduğu için cinayeti işlediğini öne sürdü. 3 kişi emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

BİR KAMU KURUMUNDA İŞE SOKULMUŞTU
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 25 Aralık 2015 günü 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden geçerken, bir vatandaşın intihar girişiminde bulunduğunu görmüş ve makam aracını durdurarak intihar girişimini sonlandırmıştı.

Vezir Çatraş, çalıştığı tekstil atölyesinden işsiz kalmış ve maddi zorluk içine girmişti. Bu nedenle eşi Özge ile arasında geçimsizlik başlamıştı. Bu nedenlerle köprüye çıkmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla kendisine bir kamu kurumunda iş bulunmuştu.

Vezir Çatraş'ın eşi Özge Çatraş, geçtiğimiz nisan ayında çocukları Yağmur Su ve Deniz Yağız'ı evde bırakarak kayıplara karıştığı haberleri medyada yer almıştı.