Erdoğan'ın Mitingi İçin Ordu'daki Okullar Tatil Edildi - Kozmopolitik

 Erdoğan'ın Mitingi İçin Ordu'daki Okullar Tatil Edildi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın yarın Ordu'da yapacağı 'evet' mitingi için okullar yarım gün tatil edildi.

Okullara 'tatil' talimatı İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinden gitti. Okullar da öğretmenlere 'mitinge katılımınız zorunlu' mesajı gönderdi.

Ordu'da İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinden okullara gönderilen yazıda, öğretmen toplantısı gerekçe gösterilerek öğleden sonra okulların tatil edildiği duyuruldu. Bu yazı üzerine Özel Ordu Bahçeşehir Koleji de öğretmenlerine “Mitinge katılım zorunlu. İmza alınacak” şeklinde elektronik posta gönderdi.

Aydınlık'tan Irmak Mete'nin haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, devlet imkanlarını kullanarak yürüttüğü 'evet' kampanyasına yarın Ordu'da saat 15.00'de düzenlenecek mitingle devam edecek. Kentte miting hazırlıkları günler öncesinden başladı. Ordu sahil yolunun her tarafı Erdoğan afişleriyle dolduruldu. Mitingin duyurusunun yapıldığı pankartlar kentin çeşitli noktalarına asıldı.

Bugün de ilçe milli eğitim müdürlüklerinden eğitime yarım gün ara verileceğine ilişkin okullara yazı gönderildi. Yazıda tüm okullarda okul müdürü başkanlığında perşembe günü saat 13.00'de toplantılar yapılacağı belirtildi. Toplantılarda, Merkezi Sistem Ortak Sınavları, mezuniyet programları, kutlama ve tören faaliyetleri, okul servis araçlarının denetimi, öğrenci kılık kıyafet değişikliği, başarının artmasına yönelik projeler gibi konuların görüşüleceği belirtildi. Konu başlıkları arasında “personellerin sosyal medya kullanımı”nın da olması dikkat çekti.

Milli Eğitim Müdürlüğü'nün yazısının ardından Ordu Başakşehir Koleji Öğrenci İşleri'nden okuldaki öğretmenlere elektronik posta gönderildi. Elektronik postada okulun perşembe günü öğleden sonra 'miting' nedeniyle tatil olduğu, tüm okul çalışanlarının katılımının zorunlu tutulduğu kaydedildi. Mesajda mitinge katılanların isimlerinin listeye yazılacağı da duyuruldu.