Eşine tokat atan kocaya 3 bin lira para cezası - Kozmopolitik

 Eşine tokat atan kocaya 3 bin lira para cezası

Olay bir yıl önce Aydın'da yaşandı. Daha önce İzmir'de oturan D.G. ve M.G., Aydın İncirliova'ya taşındı. 21 Ekim 2014'te eve alkollü gelen koca M.G., eşi D.G. ile tartışmaya başladı. Birden sinirlerine hakim olamayan M.G., eşinin yüzüne iki tokat attı. D.G., hastaneye gidip darp rapor alarak eşinden şikayetçi oldu.

ŞİKAYETİNİ GERİ ALDI
Cumhuriyet Savcısı koca M.G., hakkında 'Eşe karşı kasten basit yaralama' suçundan 6 aydan 1,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanması için asliye ceza mahkemesi'nde dava açtı. Aydın 5'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen karar duruşmasında, daha önce eşinden şikayetçi olan D.G., Eşimle tartıştık. Tartışma sırasında sanık eşim bana elleriyle bir kaç kez vurdu. Fakat ben eşim hakkında şikayetimden vazgeçiyorum" dedi.

BERAATİNİ İSTEDİ
Eşini dövmekle suçlanan koca M.G., ise Eşime tokatla vurduğum doğrudur. Kendisiyle tartıştık. Sinirlerime hakim olamadım ve eşime elimle birkaç kez vurdum. Bu sırada alkollüydüm. Yaptığıma pişmanım. Beraatimi istiyorum. Mahkeme aksi kanatte ise lehime olan hükümler uygulansın" dedi.

5'inci Asliye Ceza Mahkemesi hakimi Akın Dombaycı, sanığın geçmişteki sabıkasının olması ve tekerrür etmesi ile nikahlı eşine karşı suçu işlemesi nedeniyle 150 gün adli para cezasına, günlüğü 20 liradan toplam 3 bin lira para cezasına çarptırdı. Hakim Dombaycı, para cezasının 20 eşit taksitle ödenmesine karar verdi, para cezasının bir taksidini ödememesi halinde tutuklanacağını belirtti.

BOŞANMA DİLEKÇESİ VERİNCE GÖZALTINA ALINDI
Koca M.G., sürekli evden kaçtığı iddiasıyla eşinden boşanmak için dilekçe vermek için geldiği İzmir Bayraklı Adliyesi'nde UYAP sisteminde, aldığı para cezasının taksidini ödemediği iddiasıyla hakkında yakalama kararı bulunduğu ortaya çıkınca polis tarafından gözaltına alındı. M.G., boşanma dilekçesinde Çocuğumun annesi olan eşim evden sürekli kaçıyor. Bu yüzden bugüne kadar 5 ev değiştirdim. Eşimin erkek kardeşleri en son kaçtığı kişiyi vurup öldürdü. Şimdi onlar cezaevinde. Ben artık birlikte yaşamak istemiyorum. Bu yüzden boşanmak istiyorum" dedi.

YAKINI PARAYI YATIRDI CEZAEVİNE GİRMEKTEN KURTULDU
Eşine tokat atıp, yargılama sonucunda aldığı 150 gün adlipara cezası karşılığı günlüğü 20 liradan toplam 3 bin lira adli para cezasının taksidini ödemediği için cezaevine gönderilmek için polis tarafından gözaltına alınan M.G., bir yakını parayı ödeyince cezaevine girmekten kurtuldu.

Bahri KARATAŞ/ İZMİR, (DHA)