Eski AKP'li Vekil Metiner: Bakan ─░stifa Etmeli - Kozmopolitik

 Eski AKP'li Vekil Metiner: Bakan ─░stifa Etmeli

Eski AKP milletvekili ve Star gazetesi yazar─▒ Mehmet Metiner, Kültür ve Turizm Bakan─▒ Mehmet Nuri Ersoy'a istifa ça─čr─▒s─▒nda bulundu.

Metiner, Türkiye Turizm Tan─▒t─▒m ve Geli┼čtirme Ajans─▒ Genel Müdürlü─čüne atanan Nalan Apa'n─▒n sosyal medya payla┼č─▒mlar─▒n─▒ al─▒nt─▒lay─▒p "Kültür ve Turizm Bakan─▒ taraf─▒ndan Tan─▒tma Fonu Genel Müdürlü─čüne atanan kad─▒n─▒n att─▒─č─▒ tweetlere bak─▒n ya! Bir yanda “Bize Ömer’ler laz─▒m! “ diyen Reis, öbür yanda bu atamay─▒ yapan Bakan! Çok yaz─▒k, çok!" dedi.

Bakan Ersoy'a istifa ça─čr─▒s─▒

Ard─▒ndan Nalan Apa'n─▒n istifa etti─čini aktaran Metiner "Kültür ve Turizm Bakan─▒ taraf─▒ndan Tan─▒tma Fonu Genel Müdürlü─čüne atanan kad─▒n─▒n att─▒─č─▒ tweetlere bak─▒n ya! Bir yanda “Bize Ömer’ler laz─▒m! “ diyen Reis, öbür yanda bu atamay─▒ yapan Bakan! Çok yaz─▒k, çok!" diyerek Mehmet Nuri Ersoy'a istifa ça─čr─▒s─▒nda bulundu.

Ne olmu┼čtu?

Kültür ve Turizm Bakanl─▒─č─▒'n─▒n giri┼čimleriyle kurulan Türkiye Turizm Tan─▒t─▒m ve Geli┼čtirme Ajans─▒'n─▒n genel müdürlük koltu─čuna getirilen Nalan Apa tepkiler sonras─▒ istifa etmi┼čti.

Apa, istifa dilekçesinde, "...görevden ki┼čisel nedenlerle aff─▒m─▒ istedi─čimi Yönetim Kurulu'na bildirmi┼č bulunuyorum" ifadelerini kulland─▒.