Eskişehir’in İlk Kadın Otobüs Şoförleri Direksiyona Geçti - Kozmopolitik

 Eskişehir’in İlk Kadın Otobüs Şoförleri Direksiyona Geçti

Aralık ayının başında sosyal medya hesaplarında duyurduğu ilanla kadın otobüs şoförü istihdam edileceğini açıklayan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde ilk kadın şoförler göreve başladı.

İlk etapta 5 kadın şöför

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde kadın parkomat çalışanların ardından kadın otobüs şoförleri de göreve başladı. Cumhuriyet'ten Arif Anbar'ın haberine göre; Gelen başvurular arasından özgeçmiş değerlendirmeleri ve gerçekleştirilen mülakatların ardından çeşitli eğitimlerden geçen kadın şoförler, Genel Sekreter Ayşe Ünlüce ile bir araya geldi. İlk etapta 5 kadın şoförün göreve başladığını belirten Ayşe Ünlüce, Büyükşehir Belediyesi olarak kadın istihdamına büyük önem verdiklerini ve ilerleyen süreçte otobüs şoförü, parkomat görevlisi gibi farklı alanlarda kadın istihdamını arttıracaklarını söyledi.

Kadınlar her işi yapar

Göreve başlıyor olmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden kadın otobüs şoförleri ise imkan verildiğinde kadınların her işi yapabileceğine inandıklarını belirttiler. Tramvaydan sonra otobüslerde de kadın şoförleri görmekten gurur duyduklarını ifade eden vatandaşlar ise, Büyükşehir Belediyesi’ne her alanda kadın istihdamını desteklediği için teşekkür ettiler.