Fenerbahçe'nin Yeni Başkanı Ali Koç Konuşuyor - Kozmopolitik

 Fenerbahçe'nin Yeni Başkanı Ali Koç Konuşuyor

Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nin ev sahipliğinde yapılan Fenerbahçe Spor Kulübü Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı’nın ikinci gününde oy kullanma işlemi tamamlandı. 20.736 kişinin oy kullandığı seçimde Ali Koç ezici üstünlükle Aziz Yıldırım karşısında seçimi kazandı ve Fenerbahçe'nin 37. başkanı oldu.

Fenerbahçe Kulübü, tarihi seçimlerinden birini yaptı. 20 bini aşkın üye, 38 sandıkta 37. başkanını seçmek için oy kullandı. Tarihte ilk kez bir spor kulübü kongresini stadyumda gerçekleştirdi. 21 bin 350 kişinin oy kullandığı seçimde Ali Koç, tüm sandıklarda Aziz Yıldırım'ın önünde. Aziz Yıldırım ise Ülker Stadı'ndan ayrıldı.

Resmi olmayan sonuçlara göre Ali Koç, Fenerbahçe'nin yeni başkanı.

Fenerbahçe Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük, Ali Koç'u tebrik etti. Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük, 38 sandığın sonucunun belli olduğu zaman tek seferde sonucu açıklayacağını duyurdu.

Vefa Küçük, "İki başkan adayı yarıştı. Elbette biri kazandı biri kaybetti ama bu durumdan Fenerbahçe kazandı. Başka bir sonuç yoktur. 20.736 oy kullanıldı. Aziz Yıldırım 4644 oy aldı. Ali Koç ise seçim sonucunda 16092 oy aldı." diyerek Ali Koç'un başkanlığını açıkladı.

Ali Koç:

"Herkese hayırlı olsun. Ne konuşacağımı bilmiyorum. Ben size teşekkür ederim. Ben sizi tebrik ederim. Tebrik edecek o kadar çok kişi, o kadar çok kurum var ki, çocuğundan, dedesine anneannesine kadar. Ben sadece bu başarının vitriniyim. Sadece inandım. Kim kazanırsa büyük farkl kazanacak dedim. Bunu neden dedim? Siz bana ve ekibime öyle şeyler yaşattınız ki, acaba yanlış mı düşünüyoruz dedik? Çünkü bu sevinç, bu güven az insana nasip olacak bir şey. Tekrar söylüyorum, bu yolda kimseye biat etmedik. Kimseden menfaat beklemedik. Bu kadar organik olabilirdi bir kampanya. Bu sizin sayenizde oldu.

Ülker Stadyumu'nda gerçekleşen genel kurulda üyeler saat 10:00'da oy vermeye başladı. Saat 17:00'de oy verme işlemi sona erdi. Kongrede toplamda 21 bin 350 üye oy kullandı. Sandıklar birlikte açılarak sayım işlemine geçilecek. Başkan adaylarından Aziz Yıldırım 36 numaralı sandıkta, Ali Koç ise 21 numaralı sandıkta oyunu kullandı.