Ferhat Tunç İfadeye Çağırıldı - Kozmopolitik

 Ferhat Tunç İfadeye Çağırıldı

Sanatçı Ferhat Tunç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında açılan soruşturmada verdiği ifade “Hakaret değil eleştiriydi” dedi.

İstanbul Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında soruşturma açtığı Ferhat Tunç, bugün Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde ifade verdi.

DHA’nın haberine göre, ifade verdikten sonra Emniyet Müdürlüğü'nden ayrılan Tunç, Twitter hesabındaki paylaşımlarında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik eleştirilerde bulunduğu söyledi. Tunç, "Muhalif basının susturulduğu bu ülkede sosyal medyayı aktif olarak kullanıyorum. Sanatsal çalışmalarımın yanı sıra ülkemizin geleceğini ilgilendiren siyasi konularla ilgili paylaşımlarda bulunuyorum. Hakaret ederek kendini ifade eden biri değilim. Kamuoyunda sanatçı kimliğim yanı sıra politik kimliğimle de bilinen biriyim. Cumhurbaşkanının kişiliğine yönelik bir hakaretim söz konusu değil. Yaptığım paylaşımlar eleştireldir ve daha çok güncel siyasi konuları içermektedir. Bu anlamda hakaret suçlamasını kabul etmiyorum" dedi.