FETÖ İtirafçısı: Komutanları Dinledik - Kozmopolitik

 FETÖ İtirafçısı: Komutanları Dinledik

Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı astsubay yapılanmasında “sorumlu müdür” olarak yer alan A. B., Emniyet’te verdiği ifadesinde, örgütün generallerin odasına emir astsubayları aracılığıyla böcek yerleştirerek dinleme yaptığını anlattı. Odalarda böcek araması yapan ve “Yağmurcular” denen 5 kişilik ekibin de FETÖ üyesi olduğunu öne süren A. B., “Örgüt tarafından dinlenen komutanın odası ne zaman aranacaksa ‘Yağmurcular’ tarihleri önceden Selim kod adlı imama söylerlerdi. O tarihte komutanın odasına koyulan dinleme cihazları emir astsubayları tarafından alınır, oda içerisi temizlenirdi. Komutan kendisi dinleme cihazını bulduysa, Yağmur ekibi Selim Kod’un emriyle cihazı ya bozardı ya da içi boş olan cihaz ile değiştirirdi. Mehmet Şanver Paşa’nın Hava Kuvvetleri Komutanlığı Karargâhı’na gittiğinde koltuğun kenarında dinleme cihazı bulduğunu biliyorum. Örgütün cihazı etkisiz hale getirdiğini tahmin ediyorum” dedi.

Cumhuriyet’ten Alican Uludağ’ın haberine göre, komutanları, emir astsubayları üzerinden yakından takip ettiğini anlatan A. B., ifadesinde özetle şunları anlattı:

“Örgüt emir astsubaylığına çok önem vermektedir ve bütün emir astsubaylarının örgütten olmasını beklemektedir. Komutan şayet bu şahıs benim emir astsubayım olacak diyerek emir astsubayını kendisi seçmemiş bunu Hava Kuvvetleri’ne bırakmış ise seçilen emir astsubay yüzde doksan örgüt elemanıdır. Örgüt, haftalık toplantılarda emir astsubayı olabilecek örgüt üyesi personellerin listesini ister. Bu kişilere önceden seni telefonla arayıp emir astsubayı olur musun diye sorarlarsa kabul edeceksin denir. Bu kişiler emir astsubayı olur.”

“Selim kod adlı genel müdür, Yağmurcular denen ekiple doğrudan irtibatlıdır. Bu grup toplam 5 kişidir. Bu örgütsel bir isim mi bilmiyorum. Ancak örgüt içerisinde bunlara Yağmur ekibi denirdi. Bu Yağmur ekibi direk Selim Kod’a rapor verirler. Yağmur ekibi bildiğim kadarı ile Hava Kuvvetleri Komutanlığı’ndaki generallerin odalarını arar ve odada dinleme cihazı olup olmadığını kontrol ederlerdi. Bu kişiler FETÖ üyesidir.”